STS
Jankos, G2 Esports, LEC 2020 Spring Split
fot. Riot Games/Michał Konkol

Jankos i spółka zainaugurują letni split LEC

Nieco ponad tydzień temu końca dobiegł wiosenny split League of Legends European Championship. Na scenie League of Legends powoli zaczyna się więc krótka przerwa i to przerwa dotkliwa – zwłaszcza że najpierw przeniesiono, a potem całkowicie odwołano Mid-Season Invitational 2020. Spieszymy jednak z dobrymi informacjami, bowiem dziś Riot Games podało dokładną datę powrotu najważniejszych europejskich rozgrywek LoL-a. […]

Nieco ponad tydzień temu końca dobiegł wiosenny split League of Legends European Championship. Na scenie League of Legends powoli zaczyna się więc krótka przerwa i to przerwa dotkliwa – zwłaszcza że najpierw przeniesiono, a potem całkowicie odwołano Mid-Season Invitational 2020. Spieszymy jednak z dobrymi informacjami, bowiem dziś Riot Games podało dokładną datę powrotu najważniejszych europejskich rozgrywek LoL-a.

Bez zbędnego przedłużania – letni split LEC rozpocznie się już 12 czerwca. I to rozpocznie się z przytupem, bo inauguracyjny pojedynek stoczą obrońcy mistrzowskiego tytułu z G2 Esports. Pierwszym rywalem Marcina „Jankosa” Jankowskiego i jego kolegów będzie MAD Lions, czyli zespół, który wiosną zrzucił graczy G2 do dolnej drabinki play-offów, by potem zostać przez nich pokonany w finale tejże drabinki. Będzie więc okazja do pewnych porachunków i rozliczeń. Jeśli zaś chodzi o pozostałych Polaków – Oskar „Selfmade” Boderek i jego Fnatic zagrają z Misfits Gaming, Rogue Oskara „Vandera” Bogdana i Kacpra „Inspireda” Słomy podejmie Excel Esports, zaś Jakub „Jactroll” Skurzyński i Team Vitality zmierzą się z FC Schalke 04.

Pełny harmonogram pierwszego tygodnia prezentuje się następująco:

12 czerwca
18:00 MAD Lions vs G2 Esports BO1
19:00 Team Vitality vs FC Schalke 04 BO1
20:00 Origen vs SK Gaming BO1
21:00 Rogue vs Excel Esports BO1
22:00 Misfits Gaming vs Fnatic BO1
13 czerwca
17:00 FC Schalke 04 vs SK Gaming BO1
18:00 Rogue vs Misfits Gaming BO1
19:00 Excel Esports vs MAD Lions BO1
20:00 Fnatic vs Team Vitality BO1
21:00 G2 Esports vs Origen BO1
14 czerwca
17:00 SK Gaming vs MAD Lions BO1
18:00 FC Schalke 04 vs Rogue BO1
19:00 Origen vs Misfits Gaming BO1
20:00 G2 Esports vs Team Vitality BO1
21:00 Fnatic vs Excel Esports BO1

W sezonie letnim zaplanowano dwa supertygodnie, które będą mieć miejsce w kolejce pierwszej oraz ósmej. Wtedy też spotkania rozgrywane będą nie przez dwa, a aż trzy dni, od piątku do soboty. Ponadto zaplanowano także dwie tygodniowe przerwy: po czwartej oraz ósmej serii spotkań. Sam turniej finałowy LEC Summer Split zaplanowano na 5 i 6 września, w związku z czym nieco zmieniono harmonogram letniej edycji European Masters. Nowa data jej finałów to 19 i 20 września.

Jednocześnie Riot poinformował, że na ten moment nie zmienia swoich planów i nadal zamierza zorganizować finały letniej edycji LEC w Malmö. Niemniej firma pracuje również nad rozwiązaniem awaryjnym, gdyby do tego czasu sytuacja zdrowotna na świecie związana z pandemią COVID-19 nie uległa poprawie. Z tego samego powodu zawodnicy nadal będą rozgrywać spotkania ze swoich domów lub też gaming house’ów, a nie ze studia LEC w Berlinie.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Poznaliśmy skład drugiej drużyny AGO na Esport Tour Pro

Kilka dni temu x-kom AGO zaprezentował nam projekt NEST, czyli po prostu swój drugi skład CS:GO, który ma funkcjonować obok pierwszego. Co znaczące, n...