Jay "sinatraa" Won od początku swojej przygody z Overwatch League uważany był za ogromny talent. Amerykanin już w drugim sezonie potwierdził zresztą, że nie było to bezzasadne, bo doprowadził on San Francisco Shock do mistrzowskiego tytułu, samemu zgarniając tytuł MVP. We wtorek jednak poinformował on o zakończeniu kariery w Overwatchu i przerzuceniu się na nadchodzącego FPS-a do Riot Games, VALORANTA.

Po prostu straciłem pasję do tej gry. Nie wiem, co na to wpłynęło. Może była to blokada ról 2-2-2, może bany postaci, ale nie jestem pewien – przyznał 20-latek za pośrednictwem mediów społecznościowych. – Wiem jednak, że trudno było mi w ogóle wejść do gry i nie czerpać już radości ze scrimów czy rankedów. Nie podjąłem tej decyzji w ciągu jednego dnia – to był miesiąc ciągłych rozmyślań i bezsennych nocy spowodowanych stresem. Chciałem jednak zrobić coś, co będzie dla mnie odpowiednie. Dlatego też dziękuję NRG/Shock oraz OWL za danie mi szansy i uczynienie moich marzeń realnymi. Chciałbym też przeprosić wszystkich moich fanów, fanów OWL i wszystkich w Shock. W ciągu ostatnich miesięcy nie dawałem z siebie wszystkiego w OW/OWL i to było widoczne podczas scrimów, a nawet podczas OWL, za co przepraszam – dodał.

CZYTAJ TEŻ:
Aktualizacja VALORANTA już w środę rano – nadchodzą tryb rankingowy oraz zmiany Omena

W tej sytuacji Amerykanin postanowił obrać tę samą drogę, którą podążyło już kilku innych graczy związanych w przeszłości z Overwatch League, czyli zadeklarował chęć rywalizacji w VALORANCIE. Co więcej, sinatraa znalazł już nawet organizację, która postanowiła go zatrudnić, oraz nowy skład. Ten będzie występować pod banderą znanej w przeszłości jako Phoenix1 organizacji Sentinels, która zaprezentowała aż czterech członków dywizji poświęconej grze Riotu. Poza Wonem znalazł się w niej m.in. Jared “Zombs” Gitlin, który współpracuje z formacją od marca ubiegłego roku i dotychczas rywalizował na scenie Apex Legends. Kolejne dwa fotele zgarnęli natomiast Shahzeb “ShahZaM” Khan oraz Hunter "SicK" Mims, którzy jeszcze do niedawna wspólnie grali w Counter-Strike'a w barwach Complexity Gaming. Nieznana jest natomiast tożsamość piątego członka drużyny, gdyż ten nie został jeszcze wyłoniony.

Z niecierpliwością czekam na premierę VALORANTA i jestem podekscytowany popularnością gry na tak wczesnym etapie. To dla nas idealna okazja, by rozszerzyć nasze horyzonty i dać naszym kibicom z innych gier nową możliwość wspierania Sentinels – stwierdził Charlie Lipsie, dyrektor ds. esportu w organizacji. – Naszym celem jest połączenie naszych fanów w obrębie największych, najbardziej ekscytujących gier esportowych, a także zatrudnianie zespołów mistrzowskiego kalibru, takich, jakie mamy już w Fortnicie czy Halo. Zakontraktowanie sinatry, ShaZaMa i SicKa scementuje wizerunek Sentinels jako miejsca dla zawodników oraz zespołów światowej klasy – wtórował mu założyciel formacji, Rob Moore.

Nowy skład dywizji VALORANTA w Sentinels prezentuje się następująco:

  • Jay "sinatraa" Won
  • Shahzeb “ShahZaM” Khan
  • Jared “Zombs” Gitlin
  • Hunter "SicK" Mims