Esportowe turnieje dedykowane paniom nie są dziś niczym dziwnym. Z reguły jednak dotyczą one takich tytułów, jak Counter-Strike: Global Offensive czy też League of Legneds. Inaczej do sprawy podeszło Klif Esports, które zapowiedziało kobiece zawody w FIFA 20.

Za Klif Ladies Cup odpowiedzialne są esportowa sekcja klubu Klif Chłapowo, którą wspierają Akademia Piłkarska LG Gdańsk oraz Ladies Football Academy Szczecin. Udział w imprezie mogą wziąć zawodniczki w wieku minimum 10 lat, które posiadają własny egzemplarz gry FIFA 20 na PlayStation 4, wspomnianą konsolę oraz wykupiony abonament PS Plus. Ponadto należy również zarejestrować się za pomocą dedykowanego formularza dostępnego pod tym adresem.

Zapisy do Klif Ladies Cup potrwają do 9 maja do 12:00. Sześć godzin później zawody wystartują i rozegrane zostaną z zastosowaniem drabinki pojedynczej eliminacji ze spotkaniami BO1. Organizatorzy przewidzieli 256 miejsc. Więcej informacji znaleźć można na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku oraz w regulaminie zawodów.