Awans już mamy, nikomu go nie oddamy – mogli zaśpiewać kadrowicze Polski w wirtualnych klubach po wczorajszym okazałym zwycięstwie z Węgrami. Mimo wywalczenia awansu do kolejnego etapu Biało-Czerwoni nadal mają o co grać, bo na stole leży jeszcze pierwsza pozycja w grupie. Pozycja tak bardzo pożądana i gwarantująca w teorii łatwiejszego przeciwnika w 1/8 finału.

CZYTAJ TEŻ:
Polska reprezentacja pewna awansu do kolejnego etapu IsoNations Cup!

W ostatniej kolejce Damian "damie" Augustyniak i jego koledzy podejmą Belgię, czyli drugą siłę w zbiorze. Czerwone Diabły zgromadziły do tej pory cztery punkty przez co, w przeciwieństwie do Polaków, nie są jeszcze pewne wyjścia z grupy, bo w bezpośrednim meczu zremisowali z Węgrami 1:1, a Madziarowie mają przed sobą starcie z wyraźnie odstającą od reszty stawki Ukrainą. Gdyby nasi rodacy podzielili się dzisiaj punktami z Belgią, to obie strony byłyby na swój sposób zadowolone, ale z pewnością nasi reprezentanci nie będą baczyli na sytuację przeciwnika i będzie interesowało ich tylko trzecie zwycięstwo z rzędu.

Tak przed tym meczem prezentuje się tabela grupy C:

# Drużyna Mecze Bilans Bramki Punkty
1. Polska 2 2 – 0 – 0 10:3 6
2. Belgia 2 1 – 1– 0 6:3 4
3. Węgry 2 0 – 1 – 1 3:8 1
4. Ukraina 2 0 – 0 – 2 3:8 0
Legenda:
Awans do fazy pucharowej IsoNations Cup
Brak awansu

Transmisję z meczu Polski z Węgrami będzie można obejrzeć na kanale damiego na Twitchujak również stronach bejotta i Riptorka na Facebooku. Start o godzinie 14:30.