Po perfekcyjnej fazie grupowej w wykonaniu polskiej reprezentacji w IsoNations Cup apetyt na końcowy sukces u wielu przybrał z pewnością ogromne rozmiary. Tym razem jednak będziemy musieli obejść się smakiem. Zespół prowadzony przez Damiana "damie" Augustyniaka przegrał w 1/8 finału, tym samym żegnając się z szansami na mistrzostwo. Pogromcą naszych rodaków okazała się reprezentacja Szkocji.

Już od pierwszych minut było widać, że dzisiejszy rywal sprawi Polakom więcej problemów niż którykolwiek z oponentów podczas fazy grupowej. Choć damie i spółka mieli kilka okazji pod bramką, to często musieli grać też w obronie. Po bezbramkowej pierwszej połowie w drugiej wreszcie oglądaliśmy akcje zakończone golami. Niestety, wynik meczu otworzyli Szkoci w 57. minucie czasu gry. Długie podanie z autu zaskoczyło damie i kompanów, co wykorzystali ich rywale. Po podaniu Marca Marleya JayDFC pokonał golkipera strzałem w krótki róg.

Mimo że Polacy walczyli o wyrównanie, to wydawało się, że nie uda im się to przed końcowym gwizdkiem sędziego. A jednak – w 89. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego w wykonaniu Kamila "Riptorka" Soszyńskiego znalazło cel i po strzale z główki nasi rodacy mogli odetchnąć z ulgą. Przynajmniej na chwilę, bo do końca meczu żadna ze stron już nie zapunktowała, a awans pozostawał odległą wizją.

Tym bardziej że Szkoci szybko zdobyli pierwszego gola w rewanżowym starciu. Po faulu na skraju pola karnego rywale Polaków nie zmarnowali dogodnej okazji do otwarcia wyniku. Krótkie wznowienie i szybki przerzut na drugą stronę zaskoczyły Bartosza "bejotta" Jakubowskiego, który nie dopilnował Iana Gardinera i ten dał swojej drużynie prowadzenie w jedenastej minucie czasu gry. damie i spółka jeszcze przed zejściem swoich graczy do szatni mieli kilka okazji do wyrównania wyniku, ale zabrakło skuteczności.

Ciągła gra w ataku dała jednocześnie szansę Szkotom do kontrataków i na domiar złego jeden z nich zakończył się kolejną bramką dla dzisiejszych przeciwników Biało-Czerwonych. Mocne podanie prawą stroną w 62. minucie czasu gry zainicjowało kolejną akcję Szkotów, a po przedłużeniu piłki do Marca Marleya ten wypuścił sobie piłkę na prawą stronę, omijając bramkarza i szybko kierując futbolówkę do pustej siatki. Ten gol okazał się ostatnim – Polacy mimo kolejnych prób tym razem nie zdołali już odmienić losu gry i musieli pogodzić się z eliminacją z turnieju.

Poniżej możecie obejrzeć wszystkie bramki dzisiejszego meczu ze Szkocją:
Kolejnym rywalem Szkotów w turnieju będzie Dania. Zespół Alexandra "Mr_lillelysa" Laustrupa rozgromił dziś Włochów wynikiem 4:0. W innych meczach 1/8 finału sukces odnieśli między innymi rywale Polaków z grupy, Węgrzy, choć do rozstrzygnięcia spotkania z RPA potrzeba było aż dwóch dwumeczów. Więcej informacji dotyczących IsoNations Cup znajdziecie pod tym adresem.