PKN ORLEN intensyfikuje swoje działania na polu esportowym. Państwowy koncern paliwowo-energetyczny zapowiedział bowiem projekt ORLEN Stay&Play, w którym udział wezmą sportowcy ORLEN Teamu oraz Grupy Sportowej ORLEN. Całość będzie mieć na celu charytatywne wsparcie wybranej inicjatywy.

Rzeczywistość, w jakiej się obecnie znajdujemy, wymaga od nas dużego poziomu kreatywności i dostarczania fanom sportowych emocji kiedy nie mogą śledzić rywalizacji swoich ulubieńców na torach i stadionach – stwierdziła w oficjalnym oświadczeniu Anna Ziobroń, dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów PKN ORLEN. – Wirtualne rozgrywki stają się coraz popularniejsze w naszym kraju, stąd też pomysł na zaangażowanie się w tę formę aktywizacji zawodników i kibiców. Mamy nadzieję, że projekt, który właśnie inaugurujemy, spotka się z zainteresowaniem naszych odbiorców, tym bardziej że część z nich również będzie mogła wziąć udział w rywalizacji – dodała.

W ramach Stay&Play zawodnicy mierzyć się ze sobą będą w obrębie dwóch tytułów kojarzonych z motoryzacją – Asseto Corsa oraz Rocket League. Do gry przystąpią tak znane osobistości świata sportu, jak m.in. Robert Kubica, Bartosz Zmarzlik, Bartłomiej Marszałek, Paweł Fajdek, Sofia Ennaoui, Andrzej Wrona, Justyna Święty-Ersetic oraz Anita Włodarczyk. Co ciekawe, część z nich, w tym np. wspomniany Kubica, posiada już pewne doświadczenie na polu gamingu. To dla nich przygotowano wirtualne rajdy w symulatorze. Pozostali natomiast będą rywalizować w piłkarskich rozgrywkach samochodowych. Poza wyżej wspomnianymi swój udział w zabawie potwierdziło również kilku esportowców.

ORLEN Stay&Play potrwa do końca maja i zapewni widzom w sumie szesnaście transmisji, na które złożą się zarówno sesje treningowe, jak i właściwe wyścigi/mecze. Zmagania oglądać będzie można na Facebooku, YouTube, Twitchu oraz na kanale sportowym Wirtualnej Polski. Więcej informacji na temat projektu znaleźć można na jego oficjalnej stronie internetowej oraz kanałach społecznościowych ORLEN Teamu.