Polski Związek Piłki Nożnej przychodzi z kolejną propozycją dla fanów wirtualnego futbolu. Już dziś dwóch reprezentantów naszego kraju weźmie bowiem udział w meczu towarzyskim, podczas którego podejmą zawodników z Hiszpanii.

W ramach spotkania odbędą się dwa pojedynki jeden na jednego. Podczas pierwszego z nich do gry przystąpi związany z Legią eSports Miłosz „milosz93” Bogdanowski, dla którego nie będzie to pierwszy występ w biało-czerwonych barwach. Naprzeciwko niego stanie natomiast Andoni "Andoni" Payo. Przedstawiciel Atlético Madryt i Movistar Riders to pięciokrotny mistrz swojego kraju, który rywalizował także w tegorocznym FIFA eClub World Cup.

Potem do gry przystąpią również zawodowi piłkarze. Polskę reprezentować będzie Kamil Grabara, bramkarz kadry Polski do lat 21 oraz Huddersfield Town, do którego to klubu wypożyczony jest z Liverpoolu. Z kolei pod banderą La Furia Roja zagra Alejandro Pozo, napastnik Sevilli, który kończący się powoli sezon spędził na wypożyczeniu z RCD Malloca. Dla obu kopaczy nie jest to pierwszy kontakt z FIFĄ, co powinno pozytywnie wpłynąć na prezentowany przez nich poziom.

Mecz pomiędzy Polską a Hiszpanią rozegrany zostanie 12 maja o godzinie 19:00. Transmisja ze spotkania prowadzona będzie na Facebooku, YouTube oraz Twitchu, zaś komentarzem zajmie się legendarny Dariusz Szpakowski.