Rainbow Six Polish Masters, największe rozgrywki Rainbow Six Siege w Polsce transmitowane będą w telewizji na antenie Polsat Games. W walce o mistrzowski tytuł i nagrody z puli wynoszącej 60 000 złotych zobaczymy osiem drużyn.

Rainbow Six Polish Masters to oficjalne rozgrywki Ubisoft Polska o randze Mistrzostw Polski, które są kontynuacją Rainbow Six Masters League. Do turnieju przystąpią najlepsi zawodnicy w kraju, reprezentujący sześć zaproszonych organizacji i dwie, które awans uzyskały poprzez kwalifikacje.

Wśród uczestników znaleźli się: AVEZ Esport, Izako Boars, Actina PACT, PRIDE, Invicta Gaming, Teetres SLAVGENT, .PS4 oraz Hummingbirds.

Drużyny te rywalizację o mistrzowski tytuł rozpoczną od fazy grupowej w systemie ligowym, a zakończą na finałach, które w zależności od sytuacji panującej w Polsce, odbędą się w internecie lub w studiu telewizyjnym Polsat Games. Wezmą w nich udział cztery najlepsze zespoły, wyłonione po 14 dniach meczowych inauguracyjnego etapu. Pierwsza kolejka zmagań odbędzie się już 28 maja, a zwycięzcę sezonu poznamy 6 września.

Cieszymy się, że Rainbow Six Polish Masters w całości transmitowane będzie na antenie Polsat Games i wierzymy, że uczestnicy dostarczą widzom niezapomnianych emocji – mówi Ewa Czekała, szef programowy Polsat Games. – Dla nas oznacza to także poszerzenie oferty kanału o kolejny, bardzo ważny tytuł esportowy, który na całym świecie zyskuje coraz większą popularność.

Transmisje Rainbow Six Polish Masters w telewizji Polsat Games to kolejny ważny element podkreślający nową jakość rozgrywek – wraz z pełnym rebrandingiem, zmianą struktury ligi czy też 3-krotnie większą pulą nagród. Jest to także symboliczne podsumowanie ostatnich 2 lat wspólnej pracy oraz ukłon w stronę naszej stale rosnącej społeczności – mówi Kamil Ściana, Brand Manager CEE tytułu.

Transmisja w Polsat Games i na kanale rainbow6pl na Twitch.tv dostępna będzie od 28 maja w każdy czwartek od godziny 19:00, a także w pierwszy weekend września, kiedy to poznamy ostateczną klasyfikację Rainbow Six Polish Masters.

Do zwycięzców sezonu trafi połowa puli nagród, czyli 30 000 złotych. Wicemistrzowie otrzymają 15 000 złotych, zdobywcy trzeciego miejsca 7500 złotych, zaś czwartego 5000 złotych. Dodatkowo, najlepszy zawodnik turnieju otrzyma nagrodę w wysokości 2500 złotych.

Szczegóły dotyczące ligi dostępne są na stronie internetowej: r6polishmasters.pl.

Transmisja Rainbow Six Polish Masters to kolejny efekt współpracy Frenzy i Polsat Games z Ubisoft Polska. Przez niemal 2 lata w studiu telewizyjnym odbyły się trzy finały mistrzowskich imprez Rainbow Six Siege, a ich sukces doprowadził do poszerzenia wspólnych działań.

Kontynuacja współpracy z Ubisoft Polska to dla nas duże wyróżnienie i jednocześnie potwierdzenie wysokiej jakości produkcji, którą dostarczamy widzom – mówi Marcin Kilar, dyrektor operacyjny firmy Frenzy. – Jestem pewny, że transmisje z Rainbow Six Polish Masters pozwolą całej scenie wejść na wyższy poziom.

W 2020 roku Frenzy i Polsat Games odpowiedzialne są za identyfikację wizualną, oprawę graficzną oraz produkcję transmisji Rainbow Six Polish Masters.

Źródło: informacja prasowa