Studio LCK, LoL Park, podczas Worlds 2019
fot. Riot Games

NRG i FaZe Clan w LCK? Obie organizacje wyraziły zainteresowanie franczyzą

League of Legends Champions Korea jako jedne z niewielu rozgrywek na najwyższym poziomie wydawało się stronić od przejścia na model franczyzowy. W takim kierunku poszły już przecież chińskie LPL, europejskie LEC oraz amerykańskie LCS, jednakże przez cały ten czas w Korei oglądaliśmy turnieje promocyjne, dzięki którym zespoły z drugiej ligi mogły awansować do tej najbardziej prestiżowej. Od 2021 roku franczyza ma jednak pojawić się także w Korei Południowej, a wśród zainteresowanych dołączeniem do zmagań znalazły się dwie dość nieoczywiste organizacje.

Jak poinformował koreański serwis Fomos, na ten moment list intencyjny do koreańskiego oddziału Riot Games wysłało w sumie 25 organizacji. Oczywiście pośród nich znalazło się wszystkie dziesięć klubów, które dotychczas oglądaliśmy w LCK, a także osiem zespołów z drugiej klasy rozgrywkowej. Niemniej zainteresowanie rywalizacją w LCK wyraziły także dwie mniej oczywiste organizacje esportowe, a mianowicie chodzi tutaj o NRG oraz FaZe Clan.

Przypomnijmy, że NRG miało już do czynienia ze sceną League of Legends, gdyż jeszcze przed rebrandingiem, w 2016 roku, pojawiło się w amerykańskim LCS. Wówczas organizacja postanowiła wykupić miejsce w lidze należące do Teamu Coast, jednakże reprezentanci NRG nie odnosili większych sukcesów, ba, na koniec letniego splitu NA LCS 2016 spadli do Challenger Series, po czym włodarze klubu zdecydowali się zamknąć sekcję. Jeżeli zaś chodzi o FaZe Clan, to ewentualne dołączenie do LCK byłoby dla tej organizacji czymś zupełnie nowym. Wszak FaZe nigdy wcześniej nie próbowało swoich sił w środowisku LoL-a.

Warto jednak zaznaczyć w tym miejscu, że wysłanie listu intencyjnego nie jest równoznaczne z aplikacją do franczyzy LCK. Zainteresowane strony zgodnie z doniesieniami serwisu FOMOS mają wysłać odpowiednie dokumenty do 25 czerwca bieżącego roku, które następnie zostaną rozpatrzone przez Riot Games. Ostateczna lista uczestników LCK 2021 ma zostać ogłoszona dopiero we wrześniu.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Środowe mecze AVEZ, PACTU, Secret i Sprout. A do tego małe polskie derby

Dziś czeka nas prawdziwy miszmasz. Na przestrzeni całego dnia na międzynarodowej scenie odbędzie się bowiem pięć spotkań z udziałem polskich zawodnikó...

>