Dzisiejsze oświadczenie opublikowane przez Kacpra "A83650" Kwiecińskiego z pewnością zasmuciło wielu polskich fanów elektronicznych gier karcianych. Jeden z najlepszych rodzimych zawodników w Hearthstone'a zdecydował się bowiem zakończyć karierę profesjonalnego gracza.

Jak możemy przeczytać w poście napisanym przez Kwiecińskiego, głównym powodem tej decyzji był brak motywacji do dalszej gry. A83650 skrytykował też system Grandmaster, który według niego ograniczył możliwości wielu zawodników oraz wynagradza graczy mających chwilowe wzloty, a nie tych, którzy ciągle utrzymują się na najwyższym poziomie. Jak pisze w oświadczeniu:

System, który obowiązywał 2-3 lata temu, był o wiele lepszy, ale Blizzard zdecydował się od niego odejść i wprowadzić zamkniętą ligę. Dla ludzi spoza niej nie ma właściwie żadnego powodu, by traktować Hearthstone'a poważnie. (tłum. red.)

Zawodnik nie wyklucza jednak swojego dalszego zaangażowania w esport. Kwieciński nadal chce być związany z branżą, choć w najbliższym czasie jego priorytetem będą studia.

W swojej karierze A83650 dwukrotnie wygrał ESL Mistrzostwa Polski, a podczas prestiżowego HCT Summer Championship 2018 zakończył zmagania na drugim miejscu.

Poniżej możecie przeczytać całość oświadczenia A83650: