Śródsezonowa posucha na esportowej scenie League of Legends powoli dobiega końca. Już wkrótce rozpocznie się kolejny split League of Legends European Championship, a nieco wcześniej wystartują czołowe polskie rozgrywki, czyli Ultraliga. Jeśli jednak tęsknicie za rywalizacją polsko-zagraniczną, w normalnych okolicznościach musielibyście poczekać do kolejnego European Masters, ale okoliczności do normalnych nie należą.

W walce z panującą na świecie pandemią koronawirusa Riot Games wystartował z Mid-Season Streamathonem, w ramach którego na całym świecie odbędzie się rywalizacja z udziałem najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych zawodników LoL-a. Emocji nie zabraknie również na Starym Kontynencie – już dziś wystartuje EU Face-Off, gdzie do walki stanie sześć formacji, a wśród nich w pełni polski zespół. Rodzimą reprezentację stanowić będą Łukasz "Puki Style" Zygmunciak, Remigiusz "Overpow" Pusch oraz tercet komentatorów Polsat Games – Michał "Myha" Francuz, Tomasz "Magvayer" Filipiuk oraz Tomasz "TheFakeOne" Milaniuk.

CZYTAJ TEŻ:
Znamy składy drużyn EU Face-Off 2020. Wśród reprezentantów Polski m.in. Puki Style

Pierwsze mecze z udziałem Polaków już dziś, ale na nie będziemy musieli poczekać do godziny 20:00. Najpierw odbędzie się rywalizacja w grupie A, gdzie zobaczymy mieszankę profesjonalnych graczy i komentatorów LEC oraz formacje Niemiec i Hiszpanii. Wkrótce po zakończeniu ostatniego meczu akcja przeniesie się do zbioru oznaczonego literą B, w którym oprócz w pełni polskiej ekipy zagrają drużyny z Francji i Włoch. Najpierw zmierzą się dwie ostatnie wymienione, a następnie Polacy podejmą kolejno Francuzów oraz wkrótce po tym Włochów.

Harmonogram pierwszego dnia EU Face-Off:

Grupa A Grupa B
16:00 LEC vs Hiszpania BO1 19:00 Francja vs Włochy BO1
17:00 LEC vs Niemcy BO1 20:00 Francja vs Polska BO1
18:00 Hiszpania vs Niemcy BO1 21:00 Polska vs Włochy BO1

Do kolejnego etapu awansują po dwie formacje z każdej z grup, tak więc szanse polskiej formacji na awans są dość solidne. Półfinały i finały zostaną rozegrane jutro, a wszystkie mecze zawodów odbędą się w formacie BO1. Transmisja z EU Face-Off będzie dostępna również z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games na Twitchu oraz YouTube.

CZYTAJ TEŻ:
Jeszcze więcej walki polskich drużyn LoL-a – Ultraliga ogłasza start drugiej dywizji