STS
czajek
fot. twitter.com/devils1gg

devils.one zamyka dywizję LoL-a! Gracze i sztab przejmują slota w Ultralidze

Powiększający się kryzys gospodarczy związany z pandemią koronawirusa zbiera żniwa również w esporcie. Ze względu na coraz słabszą sytuację finansową wiele organizacji tnie koszty, jak tylko może, chociażby obcinając pensję niektórych pracowników, ale zdarzają się też o wiele gorsze przypadki. Taki zdarzył się dziś na polskiej scenie League of Legends, gdyż ze swoją dywizją rywalizującą […]

Powiększający się kryzys gospodarczy związany z pandemią koronawirusa zbiera żniwa również w esporcie. Ze względu na coraz słabszą sytuację finansową wiele organizacji tnie koszty, jak tylko może, chociażby obcinając pensję niektórych pracowników, ale zdarzają się też o wiele gorsze przypadki. Taki zdarzył się dziś na polskiej scenie League of Legends, gdyż ze swoją dywizją rywalizującą właśnie w produkcji Riot Games niespodziewanie zdecydowali się pożegnać włodarze devils.one.

Adrian „Zetural” Dziadkowiec w następujących słowach wypowiedział się o zakończeniu współpracy z DV1:

Nie spodziewaliśmy się tego, ale czasy są trudne. Sytuacja tak naprawdę tego wymagała. Myślę, że każda organizacja czy to w Polsce, czy na świecie, gdzieś tam dostała po kościach. My dostaliśmy do tego stopnia, że musimy się rozejść. Rozchodzimy się (z devils.one – dop.red.) w dobrych stosunkach.

Wszyscy zawodnicy sekcji LoL-a w devils.one znajdowali się na bootcampie przygotowawczym przed czwartym sezonem Alior Bank Ultraligi, kiedy niczym grom z jasnego nieba spadła na nich informacja o tym, że to ostatnie dni w barwach DV1. Żaden z nich tak naprawdę nie spodziewał się, że coś takiego może się wydarzyć, ale koniec końców gracze devils.one będą prawdopodobnie zmuszeni rywalizować w kolejnej odsłonie polskich rozgrywek bez wsparcia finansowego. Mimo tak bolesnego ciosu, jakim bez wątpienia były informacje przekazane im przez włodarzy organizacji, zawodnicy oraz trenerzy nie czują urazy wobec devils.one. Co więcej, mają zamiar trzymać się razem i powalczyć o krajowy czempionat, gdyż devils.one postanowiło oddać miejsce w Ultralidze w ręce drużyny.

Nie da się ukryć, że w obecnych realiach nawet tak znakomicie zapowiadającej się drużynie, jaką jest ekipa Mateusza „Czajka” Czajki, trudno będzie znaleźć nowy dom. Niemniej jeśli jakakolwiek organizacja myślała w ostatnim czasie o zainwestowaniu w krajowy zespół League of Legends, to jest to jedna z najlepszych możliwych okazji. Wszak nieczęsto zdarza się, by dostać na tacy w pełni uformowaną, zgraną i przede wszystkim perspektywiczną piątkę zawodników, która bez kompleksów może walczyć jak równy z równym z każdą formacją w Polsce i nie tylko.

Tak prezentuje się były skład devils.one, który wystąpi w czwartym sezonie Alior Bank Ultraligi:

Jakub „Sinmivak” Rucki
Bruno „Bruness” Freund
Mateusz „Czajek” Czajka
Robert „Bullet” Pruchniewski
Łukasz „Pyrka” Grześkowiak
Adrian „Zetural” Dziadkowiec
Kamil „Hajima” Żmudzki

Start czwartego sezonu Ultraligi zaplanowany jest na wtorek 9 czerwca na godzinę 17:00.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Trzy polskie drużyny CS:GO zaproszone do turnieju online z pulą 50 000$

Po raz siódmy zespoły CS:GO z Europy staną naprzeciwko siebie, by powalczyć o triumf w rozgrywkach spod szyldu LOOT.BET/CS. Nie zabraknie oczywiście t...