fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Ruszyły zapisy do kwalifikacji do drugiej dywizji Ultraligi

Czwarty sezon Ultraligi będzie przełomowym co najmniej z dwóch powodów. Jednym z nich jest pozyskanie sponsora tytularnego w postaci Alior Banku, natomiast drugim uruchomienie drugiej dywizji rozgrywek, stanowiącej zaplecze dla obiecujących zawodników i zastępującej dotychczasowy system promocji do czołowej ósemki. Kilka dni temu pojawiło się pierwsze oficjalne ogłoszenie dotyczące owej drugiej dywizji, w sobotę zaś organizatorzy otworzyli zapisy do kwalifikacji do niej.

Do zgarnięcia w pierwszym sezonie 2. dywizji Ultraligi będą dwa miejsca. Taka sama jest również liczba turniejów kwalifikacyjnych, co bynajmniej nie jest dziełem przypadku. Miejsce w rozgrywkach zapewnią sobie bowiem triumfatorzy poszczególnych zmagań eliminacyjnych, a pierwsze rozpoczną się już w poniedziałek. Jeśli chcecie spróbować w nich swoich sił, zapisy do pierwszego turnieju kwalifikacyjnego prowadzone są pod tym adresem.

CZYTAJ TEŻ:
Sprawdź wiedzę o Ultralidze

Pod koniec przyjmowania zgłoszeń wszystkie drużyny, które zadeklarowały swój udział, zostaną rozstawione w drabince pojedynczej eliminacji, gdzie rozgrywane będą mecze w formacie BO1. Wyjątkiem będzie wielki finał, bowiem do jego rozstrzygnięcia potrzeba będzie dwóch zwycięstw na Summoner’s Rifcie. Zwycięzca tego finału zapewni sobie miejsce w drugiej dywizji Ultraligi i jednocześnie nie będzie mógł wziąć udziału w drugim turnieju kwalifikacyjnym, rozgrywanym w dokładnie takim samym systemie. Druga tura eliminacji zostanie rozegrana 11 czerwca. Jej zwycięzca zamknie listę uczestników pierwszego sezonu drugiej dywizji Ultraligi.

Oprócz dwóch drużyn z kwalifikacji udział w rozgrywkach weźmie też sześć akademii utworzonych przez organizacje biorące udział w głównych rozgrywkach Ultraligi. Faza zasadnicza drugiej dywizji Ultraligi wystartuje w czwartek 18 czerwca, czyli tydzień po tym, jak poznamy drugą zakwalifikowaną drużynę.

Regulamin rozgrywek znajdziecie w tym miejscu.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Elgiganten żegna się z Polakami oraz z dywizją PUBG

Nieco ponad dwa lata trwała przygoda Elgiganten Gaming z europejską sceną PlayerUnknown's Battlegrounds. Szwedzka organizacja ogłosiła bowiem dzisiaj...

>