Za nami europejskie zmagania w ramach Twitch Rivals: VALORANT Launch Showdown. Dziś odbyły się finały poszczególnych zbiorów, ale niestety polskich zawodników w nich nie zobaczyliśmy. Wszystkie drużyny naszych rodaków zostały wyeliminowane wcześniej, choć po samej fazie grupowej sytuacja wyglądała całkiem przyzwoicie.

Spośród trzech formacji z Polakami w składach do play-offów awansowały ekipy Piotra "izaka" Skowyrskiego oraz Jakuba "Lothara" Szygulskiego. Tyle szczęścia nie miał Mateusz "PAGO" Pągowski i jego kompani, którzy z rozgrywkami pożegnali się już w pierwszym etapie, gdzie wygrali tylko jedno z trzech rozegranych spotkań. Z kolei drużyna izaka oraz prowadzony przez Lothara polsko-szwedzki skład przegrały zaledwie po jednym meczu i dzięki temu zapewniły sobie fotele wiceliderów poszczególnych zestawień, a razem z nimi awans do ćwierćfinałów.

CZYTAJ TEŻ:
Ekipa NEEXA i izaka niepokonana w fazie grupowej Absolute Masters

W nich jednak zespół Szygulskiego napotkał przeszkodę nie do przejścia w postaci formacji Ferita "wtcN-a" Karakayi, która notabene zajęła pierwsze miejsce w grupie PAGO. Lothar więc miał okazję pomścić swojego rodaka, ale koniec końców podzielił jego los, przegrywając na Bindzie 7:13. Ostatnim na placu boju pozostał więc izak i po wygranej z drużyną Andre "nooky'ego" Utescha sam stanął w szranki ze spółką wtcN-a. I choć podjął znacznie bardziej wyrównaną walkę niż pozostali Polacy, to efekt był ten sam – porażka na Havenie 11:13 i na Splicie 12:13 przekreśliły szansę Team Izakooo na wielki finał zmagań.

Rywalem piątki z Turcji w meczu o mistrzostwo był zespół rosyjskiego streamera Duno. Górą w decydującym o ostatecznym triumfie BO3 była rosysko-ukraińsko-kazaska mieszanka, która wygrała 2:0 i tym samym zgarnęła 12 250 dolarów. Wicemistrz zawodów w postaci Teamu wtcN otrzyma nagrodę w wysokości 7 250 dolarów. Tak prezentuje się ostateczna klasyfikacja:

1. Team Duno 12 250 dolarów
2. Team wtcN 7 250 dolarów
3-4. Team IzakOOO, Team gdolphn 4 250 dolarów
5-8. Team nookyyy, Team Exileshow 3 500 dolarów
Team Lothar, Team Orb 3 000 dolarów
9-12. Team Mithrain, Team AlpTV, Team Anomaly, Team PAGO3 1 250 dolarów
13-16. Team gamelifeow, Team dhalucard, Team unlostv, Team Sfory 750 dolarów