Po jednym z najdłuższych sezonów w historii Fortnite'a przyszedł czas na duże zmiany w popularnym battle royale'u. Dzisiejszego poranka rozpoczął się bowiem trzeci już sezon dla drugiego rozdziału gry Epic Games, w którym gracze będą musieli zmierzyć się z problematyczną wodą.

Przypomnijmy, że w kończącym poprzedni sezon wydarzeniu doszło do odpalenia tytułowego urządzenia Doomsday przez Midasa, które zamieniło burzę w ścianę wody. Doprowadziło to do zalania ogromnej części mapy, której konsekwencją jest seria dużych zmian względem poprzedniego sezonu. Przez to takie miejsca jak Przyjemny Park, Kurzące Kominy, Potne Piaski czy nowo dodany La Flotille zamieniły się w osobne wyspy. Gracze będą mogli poruszać się pomiędzy wyspami dzięki debiutującym w grze rekinom, do których będzie można się zaczepić za pomocą wędki. W nowym sezonie na mapie pojawią się także nowe postacie NPC, konkretnie Maruderzy, których jedynym zadaniem według Epic Games będzie wyeliminowanie graczy. Co warto zaznaczyć, woda będzie powoli ustępować w trakcie sezonu, co odkryje graczom nowe lokacje oraz pojazdy pokroju samochodu sportowego i pick-upa.

Mapa najnowszego sezonu Fortnite (po lewej) w porównaniu z drugim sezonem rozdziału drugiego (po prawej).

Początek nowego sezonu przynosi ze sobą także zmiany co do listy broni dostępnych w grze. Nowością w niej będzie ładowalna strzelba, którą gracze będą mogli doładować w celu zwiększenia zadawanych obrażeń. Zastąpi ona Pompkę, która została przez deweloperów zvaultowana. W Fortnite pojawi się także chwytak, który pozwoli graczom przyciągać się na znaczne odległości, oraz pozwalający na podpalenie budynków słój ze świetlikami.

CZYTAJ TEŻ:
Wygrał turniej Fortnite’a, potem nawrzucał rywalom. Gracz TSM-u ukarany po skandalicznych wypowiedziach

Oprócz dużych zmian na mapie oraz nowych broni trzeci sezon drugiego rozdziału Fortnite przyniesie też ze sobą m.in. kartę medali, których zdobywanie przyniesie graczom dodatkowe punkty doświadczenia, oraz możliwość modyfikowania swojej własnej parasolki. Tak jak w przypadku poprzednich sezonów Epic Games przygotował także i nowy karnet bojowy, w którym do odblokowania będzie czekać m.in. skórka znanego z komiksów i filmów DC Comics Aquamana. Więcej informacji na temat najnowszego karnetu bojowego można znaleźć pod tym linkiem.