STS
fot. GLL

Nadchodzi GLL Apex Legends Masters Summer. 100 tysięcy dolarów w puli

Już w sobotę rozpoczyna się Letnia Seria Apex Legends Global Series, czyli druga część globalnego cyklu organizowanego przez Electronic Arts. Nie będzie to jednak jedyny duży turniej, który czeka na profesjonalną scenę battle royale’a. Dzisiaj poznaliśmy bowiem szczegóły nadchodzącego turnieju, jaki we współpracy z EA zorganizuje szwedzki GLL.

Będzie nim GLL Apex Legends Masters Summer, który, tak jak Letnia Seria ALGS, zostanie rozegrany jednocześnie w czterech superregionach. Wśród nich zobaczymy m.in. wspólny region Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki. Do rozgrywek ligowych w każdym z regionów awansuje łącznie po czterdzieści zespołów z kwalifikacji, które odbędą się pomiędzy 27-30 czerwca. Zespoły te zostaną podzielone do rywalizacji ligowej na dwie dywizje – Alpha oraz Bravo. W trakcie tego etapu, który potrwa od 2 do 23 lipca, celem uczestników będzie zebranie jak największej liczby punktów, przy czym punkty zdobyte w dywizji Alpha będą liczone podwójnie. Dodatkowo najlepszych pięć zespołów w każdym dniu rywalizacji w lidze Bravo uzyska promocję do wyższej dywizji, w miejsce najsłabszych pięciu składów ze zbioru Alpha. Ostatecznie bezpośredni awans do finałów zapewni sobie najlepszych dziesięć drużyn, przy czym składy, które zakończą rywalizację ligową na miejscach 11.-30, zawalczą o pozostałe dziesięć miejsc poprzez kwalifikacje ostatniej szansy.

CZYTAJ TEŻ:
JelliedCorn o scenie esportowej Apex Legends: EA robi dobrą robotę z turniejami, ale niestety zajmuje im to bardzo dużo czasu

Decydującym etapem GLL Apex Legends Masters Summer będą dwudniowe finały, które odbędą się 1 i 2 sierpnia. Łącznie w puli nagród znajdzie się 100 tysięcy dolarów, z czego zwycięzcy w regionie EMEA otrzymają 15 tysięcy do podziału. Oprócz tego zespoły, które zakwalifikowały się do finałów otrzymają także punkty rankingowe ALGS. Więcej informacji na temat GLL Apex Legends Masters Summer, wraz z możliwością zapisania się na otwarte kwalifikacje, można znaleźć pod tym linkiem.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Aphelios, Ornn i Yuumi na celowniku Rioterów. Co przyniesie patch 10.13 w LoL-u?

Patch 10.13 w League of Legends już niebawem zagości na serwerach. Tym razem zapowiedzi zmian, które Marc "Scruffy" Yetter, Lead Game Designer, zamieś...