STS
fot. Electronic Arts

Apex Legends zmierza na nowe platformy i zapewni cross-play. Zapowiedziano też nowe wydarzenie

Przy okazji EA Play Live 2020 twórcy Apex Legends uchylili nam nieco rąbka tajemnicy na temat swojej produkcji. Zgodnie z przewidywaniami ta otrzymać ma cross-play, który pozwoli rywalizować graczom z różnych platform – także tych, na których gra dopiero się ukaże.

Dotychczas Apex dostępny był na PlayStation 4, Xboxie One, a także na komputerach osobistych, ale tylko na platformie Origin. Jesienią bowiem hitowy przedstawiciel gatunku battle royale pójdzie w ślady innych tytułów Electronic Arts i zawita na Steama, ale na tym nie koniec. Powody do świętowania mają również użytkownicy Nintendo Switch, bo w mniej więcej tym samym czasie oni również otrzymają możliwość zabawy w AL. Co znaczące, wtedy też możliwa stanie się wspólna rozgrywka dla posiadaczy wszystkich wersji gry, niezależnie od tego, na jakim urządzeniu grają i z jakiego klienta korzystają.

Podczas wspomnianego wyżej wydarzenia Respawn Entertainment zapowiedziało również nowe wydarzenie, które otrzymało nazwę Zaginione Skarby. W ramach eventu w produkcji zaimplementowano ograniczony czasowo tryb Uzbrojeni i niebezpieczni – Ewolucja, dobrze znany weteranom Apexa lubującym się w korzystaniu z karabinów snajperskich oraz strzelb. Wraz z nowym modułem zabawy pojawił się też nowy łup, czyli przenośny sygnalizator odrodzeń, który pozwoli wskrzesić naszych towarzyszy niemal w każdym miejscu na mapie. Początkowo obecny będzie on tylko w Uzbrojonych i niebezpiecznych, ale po zakończeniu wydarzenia trafi też do gier rankingowych i publicznych.

Ponadto wraz z Zaginionymi Skarbami w grze pojawiła się mapa nagród wydarzenia rejestrująca nasze postępy. Grając oraz wykonując zmieniające się codziennie zadania będziemy gromadzić punkty, które z kolei pozwolą nam zgarnąć kolejne przedmioty, w tym dwie legendarne skórki broni. Jednocześnie event dodał do AL 24 nowe elementy zawartości kosmetycznej, takie jak m.in. skórki na broń, skórki legend, egzekucje, pozy i ramki sztandarów. Będzie można nabyć je za wewnętrzną walutę lub też znaleźć w pakietach Apex. Jeżeli zdobędziemy je wszystkie, otrzymamy za darmo zestaw pamiątek Mirage’a.

Zaginione Skarby wystartują 23 czerwca i potrwają do 7 lipca.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ekipa braxa i Skadoodle'a pierwszym potwierdzonym uczestnikiem amerykańskiego turnieju z cyklu Ignition Series

Minęło zaledwie kilka dni od ogłoszenia dwóch turniejów VALORANTA z cyklu Ignition Series, a już mamy informację o trzeciej edycji, która zostanie zor...