Przed nami start fazy grupowej pierwszego tegorocznego turnieju z cyklu DreamHack StarCraft II Masters. Spośród trzydziestu dwóch zawodników biorących udział w europejskiej dywizji rywalizacji znajdziemy sześciu Polaków.

Aż trzech z nich, a konkretnie Tymoteusz "ArT" Makaran, Grzegorz "MaNa" Komincz oraz Mikołaj "Elazer" Ogonowski, znalazło się we zbiorze D. Ten ostatni pokazał się z bardzo dobrej strony podczas niedawno zakończonego TeamLiquid StarLeague 5, zajmując ostatecznie 5-6. miejsce, najlepsze spośród zawodników spoza Korei Południowej. Dzięki temu Elazer, wraz z obecnym wicemistrzem świata Riccardo "Reynorem" Romitim, jest uznawany za faworyta w swojej grupie. Bezpośrednią rywalizację Polaków będzie można także zobaczyć w grupie B, w której zobaczymy Szymona "Ziggy'ego" Filipka oraz Mateusza "Geralda" Budziaka. Nieco trudniejsza przeprawa czeka z kolei na Piotra "SouLa" Walukiewicza, który trafił do grupy oznaczonej literą A. Będzie on musiał zmierzyć się w niej z m.in. Jooną "Serralem" Sotalą, Julianem "Lambo" Brosigem oraz Alexisem "MarineLorD" Eusebio.

Grupa A Grupa B Grupa C Grupa D
Serral HeRoMaRinE ShoWTimE Reynor
Lambo uThermal Clem Elazer
SKillous PtitDrogo Bly MaNa
SouL Ziggy Denver Vanya
Rail Harstem Kas DnS
Stephano ShaDoWn spaz goblin
Hellraiser Gerald GunGFuBanDa ArT
MarineLorD Brat_OK Arctur SortOf

Rywalizacja w fazie grupowej DreamHack StarCraft II Masters Summer potrwa od dzisiaj, konkretnie od godziny 17 polskiego czasu, do 5 lipca. Z każdego ze zbiorów do fazy pucharowej awansuje po czterech najlepszych zawodników. Łącznie w puli nagród znajdzie się 84 tysiące dolarów, 3805 punktów rankingowych ESL Pro Tour oraz cztery zaproszenia do kończącego sezon turnieju globalnego DreamHack SC2 Masters Summer. Transmisję z rywalizacji można znaleźć na kanale ESL_SC2 na Twitchu.