FaZe Clan nie zamierzał zbyt długo biernie przyglądać się, jak inne organizacje jedna za drugą inwestują w VALORANTA, i sam zapowiedział powstanie dedykowanej grze Riot Games dywizji. Co więcej, amerykańska formacja zaprezentowała dwóch pierwszych jej członków.

Jednym  z nich jest Corey "Corey" Nigra, który wcześniej przez kilka lat z powodzeniem rywalizował na scenie Overwatcha. Poważną karierę 21-latek zaczął w barwach Evil Geniuses, potem trafił do akademii Los Angeles Gladiators, by ostatecznie zadebiutować w Overwatch League w 2019 roku jako gracz Washington Justice. W stołecznej formacji spisywał się zresztą na tyle dobrze, że znalazł się w kadrze Stanów Zjednoczonych na Overwatch World Cup 2019, z którą finalnie sięgnął po tytuł mistrzów świata. Mimo to nieco ponad miesiąc temu Amerykanin ogłosił odejście z gry Blizzarda na rzecz nowego tytułu od Riotu.

CZYTAJ TEŻ:
Mistrz Overwatch League przerzuca się na VALORANTA i tworzy skład z dwoma zawodnikami CS:GO

Nieco inaczej wyglądały losy drugiego nowego nabytku FaZe, Jasona "jasonaR" Ruchelskiego. Kanadyjczyk w przeszłości związany był bowiem z Counter-Strikiem i na przełomie 2016 oraz 2017 roku znajdował się w północnoamerykańskiej czołówce. Wraz ze Splyce niespodziewanie wystąpił nawet na MLG Major Championship Columbus 2016, nie odnosząc tam jednak większego sukcesu. Potem próbował swoich sił jeszcze w OpTic Gaming, ale latem 2017 roku porzucił profesjonalną scenę, by w pełni skupić się na działalności streamerskiej. – Streamowanie dla tysiąca osób znaczy dla mnie więcej niż profesjonalna gra – mówił wówczas, ale najwyraźniej pojawienie się nowego tytułu pomogło mu zmienić zdanie.

W tej sytuacji skład dywizji VALORANTA w FaZe Clanie prezentuje się następująco:

  • Jason "jasonR" Ruchelski
  • Corey "Corey" Nigra

FaZe zobaczymy podczas ruszającego dzisiejszej nocy T1 x Nerd Street Gamers Showdown, którego łączna pula nagród wyniesie 50 tysięcy dolarów. Niemniej warto wspomnieć, że podczas imprezy ekipę reprezentować będzie tylko Corey, którego w roli zmienników wesprą Rory "dephh" Jackson, Zachary "ZachaREEE" Lombardo, Harrison "psalm" Chang oraz Johnny "Marved" Nguyen