STS
fot. Riot Games/Michał Konkol

Perkz nie zagra podczas czwartego tygodnia LEC

Dziś dobiegła końca trzecia kolejka League of Legends European Championship 2020 Summer Split. W meczu ją wieńczącym obrońcy mistrzowskiego tytułu z G2 Esports zanotowali czwartą wygraną, dzięki czemu awansowali na najniższy stopień podium, aczkolwiek dzielą go z trzema innymi formacjami. Czy podczas kolejnego tygodnia zobaczymy kolejny awans w wykonaniu Samurajów? Tego nie wiemy. Wiemy natomiast, kogo nie zobaczymy – Luki „Perkza” Perkovicia w wyjściowym składzie G2.

Chorwat ogłosił dziś za pośrednictwem mediów społecznościowych, że nie weźmie udziału w nadchodzącym tygodniu zmagań. Powodem nie jest jednak kontuzja lub inny nagły wypadek, a chęć tymczasowej przerwy od gry. – Mam ostatnio trudny okres w związku z walką ze stresem, więc wezmę przerwę od rywalizacji w przyszłym tygodniu. Na szczęście mogę ją wziąć, kończąc dotychczasowe występy mocnym akcentem – napisał Perkz tuż po wygranej z Fnatic. Stres w przypadku Chorwata jest zrozumiały, biorąc pod uwagę wydarzenia ostatnich tygodni – jeszcze przed startem letniego splitu Perkz ujawnił, że jego ojciec przegrał walkę z rakiem, co mocno wpłynęło na samopoczucie 21-latka.

Temat przerwy Perkovicia poruszył również Marcin „Jankos” Jankowski w dzisiejszym Post Game Lobby. – Po wczorajszej grze odbyliśmy rozmowę wewnątrz drużyny i Luka zdecydował, że przez stres, z którym borykał się ostatnio, potrzebuje trochę przerwy. […] Jeśli tego właśnie potrzebuje, to nam to nie przeszkadza – każdy z nas go wspiera i cieszy mnie, jak do tego podchodzimy i jak znieśliśmy wczorajszą porażkę. W następnym tygodniu z nami nie zagra, znajdziemy rezerwowego w jego miejsce. Na piątą kolejkę… zobaczymy, nic nie jest jeszcze ogłoszone – oznajmił polski dżungler.

Zastępcy dla Perkza G2 nie musi wcale szukać daleko – w końcu na początku roku do zespołu dołączył Kristoffer „P1noy” Pedersen jako rezerwowy drużyny. Duńczyk również gra na pozycji prowadzącego dolnej alejki, więc wybór jego jako botlanera na najbliższą kolejkę wydaje się oczywisty. Na chwilę obecną jednak G2 nie poinformowało oficjalnie, kto zajmie miejsce Perkza na bocie.

W czwartym tygodniu LEC rywalami G2 będą Misfits Gaming oraz Excel Esports, zajmujące odpowiednio trzecią oraz dziewiątą lokatę. Pełny harmonogram czołowych europejskich rozgrywek LoL-a znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

G2 miażdży odwiecznych rywali w klasyku LEC. Fnatic bez szans

Obie drużyny przez ostatnie kilka spotkań nie prezentowały się najlepiej, jednakże gdy doszło do klasyka, G2 Esports zaprezentowało nam fenomenalną Li...