Od ostatniego spotkania Reprezentacji Polski w piłce nożnej minęło już ponad pół roku, ale na całe szczęście piłkarskie emocje dostarcza także wirtualna narodowa drużyna. Po serii towarzyskich konfrontacji przyszedł czas na PLAY x UNITE 2020, do którego Biało-Czerwoni otrzymali zaproszenie.

W internetowej rywalizacji przyjdzie nam oglądać osiem narodów podzielonych na dwa koszyki. Tradycyjnie rozegrane zostaną po dwa spotkania między każdym krajem, po jednym na każdą platform - Xbox i PlayStation. Suma wyników obu rywalizacji wyłoni zwycięzcę. Stawką w każdej grupie będzie zajęcie pierwszego miejsca, które zagwarantuje udział w wielkim finale. Faza zasadnicza wystartuje 6 lipca i potrwa do 7 lipca, natomiast decydujące spotkanie PLAY x UNITE 2020 zaplanowane jest na dzień kolejny, czyli środę 8 lipca.

W składzie Reprezentacji Polski zobaczymy Damiana ''damie'' Augustyniaka, Miłosza "milosza93" Bogdanowskiego, Gracjana "elpolako" Gołębiewskiego i Kacpra "Furmana" Furmanka. Zadanie przed rodakami nie będzie proste, bo trafili do grupy A i zmierzą się z Anglikami, Niemcami i Szwajcarami. Wiemy już, że w pierwszym zespole zobaczymy Donovana "Tekkza" Hunta z Fnatic i Toma "Toma" Leese, a naszych zachodnich sąsiadów reprezentować będą Umut "Umut" Gültekin oraz Michael "MegaBit" Bittner. Pod znakiem zapytania stoi skład Szwajcarów.

Transmisja ze spotkań PLAY x UNITE 2020 odbędzie się na facebookowym profilu Łączy nas eFutbol.