Tegoroczna edycja Ekstraklasa Games została rozciągnięta w czasie. Gdyby nie pandemia koronawirusa, to od półtora miesiąca znalibyśmy już nazwiska triumfatorów na platformach PlayStation 4 oraz Xbox One. A tak sezon zostanie zwieńczony dopiero za tydzień, choć wcześniej, bo w ten weekend, odbędą się finały rundy wiosennej.

Nie będą one takie same jak finały rundy zimowej, ponieważ ze względów epidemiologicznych rywalizację w całości przeniesiono do internetu. Zmieniła się forma, ale stawka pozostaje identyczna. Zawodnicy będą walczyli o cenne punkty, które dadzą nam ostateczną odpowiedź na pytanie, jakie kluby zakwalifikują się na finały całego sezonu. Po jego zimowej części, zakończonej w styczniu, w najlepszej sytuacji znajdują się Miłosz „milosz93” Bogdanowski z Legii Warszawa (PlayStation 4) oraz Kacper "Furman" Furmanek z Lecha Poznań (Xbox One). Obaj gracze wezmą oczywiście udział w nadchodzących finałach rundy wiosennej. Nie zabraknie także innych czołowych przedstawicieli naszej sceny, takich jak Bartosz "bejott" Jakubowski, Gracjan „El Polako” Gołębiewski, czy Nikodem "Piko" Pawlak.

Poniżej znajdziecie podział na grupy na obu platformach:

PlayStation 4

Grupa A Grupa B Grupa C GrupaD
milosz93 Tomek601 Pontonix300 Tsubasaozora95 DawidPLx999 Zalewskyy Piko Bryke
bartillosorc TheGameSimon gierdalinho cyanide Michas Riptorek BoGyyS Bucioki

Xbox One

Grupa A Grupa B Grupa C Grupa D
Furman koniu_94 El Polako toninho Skobi12 LisekHD DominatoR Piterek
Laxon krzysiug101 GentleMike Sobi Laueritto bejott Osken Kartek

Finały rundy wiosennej Ekstraklasa Games będzie można oglądać na stronie Media Expert. Dla graczy z PlayStation 4 zarezerwowana jest sobota, w niedzielę zaś głównymi bohaterami będą zawodnicy z Xboxa One.