Pierwszy turniej Play x Unite 2020 w FIFIE 20 dobiegł końca. Po niemrawym początku dobry wynik zanotowała reprezentacja Polski, która dziś niestety przegrała z Niemcami i ostatecznie zajęła drugie miejsce w końcowej klasyfikacji.

Za naszymi reprezentantami, którymi na PlayStation 4 byli Damian "damie" Augustyniak i Milosz "milosz93" Bogdanowski, a na Xboxie One Gracjan „elpolako” Gołębiewski i Kacper „Furman” Furmanek, bardzo intensywny czas fazy grupowej. W niej Polacy zajęli dopiero trzecią lokatę, a złożyły się na nią dwie porażki z Anglią, zwycięstwo i porażka z Niemcami oraz dwa zwycięstwa ze Szwajcarią. W konsekwencji w drugiej fazie biało-czerwoni trafili do drabinki przegranych i by nie zostać wyeliminowani z rozgrywek, musieli pokonać Szwajcarów. Gładka wygrana w dwumeczu 6:2 doprowadziła do powtórnego starcia z Wyspiarzami i tym razem naszym rodakom udało się zrewanżować 7:3. To dało im awans do dzisiejszego finału z Niemcami.

Kluczowy mecz rozpoczął się od rywalizacji damie i Umuta „Umuta” Gültekina. Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane i tak się też zakończyło, bowiem padł zasłużony remis 3:3. W takiej sytuacji o zwycięstwie musiało zadecydować starcie elpolako i Michaela „MegaBita” Bittnera. Zawodnik esportowej sekcji Werderu Brema od samego początku kontrolował mecz i jako pierwszy strzelił bramkę. Tuż przed końcem pierwszej połowy powiększył prowadzenie i mocno skomplikował sytuację Polaka. elpolako dzielnie walczył o odrobienie strat, ale niestety Bittner szczelnie bronił dostępu do swojej bramki. Tym samym to nasi zachodni sąsiedzi mogli świętować triumf w całym turnieju.

Powtórkę finałowej konfrontacji obejrzycie na facebookowym profilu Łączy nas eFutbol.