STS

Pontonix300 mistrzem Ekstraklasa Games na PlayStation 4, dziś turniej Xboxa One

Za nami pierwszy dzień finałów Ekstraklasa Games – dzień, podczas którego nie obyło się bez niespodzianek. Jedną z nich jest osoba triumfatora zmagań na PlayStation 4, którym okazał się Piotr „Pontonix300” Szczepanik z Rakowa Częstochowa.

Zawodnik Czerwono-Niebieskich bynajmniej nie był traktowany jako potencjalny kandydat do mistrzowskiego tytułu, jednak na pewno pomógł mu fakt, że niektórzy najgroźniejsi rywale odpadli już w fazie grupowej. Taki los spotkał zarówno Miłosza „milosza93” Bodganowskiego z Legii Warszawa, jak i Kamila „Riptorka” Soszyńskiego z Jagiellonii Białystok, czyli mistrzów odpowiednio zimowej oraz wiosennej rundy. W tych okolicznościach na faworyta wyrósł Jakub „cyanide” Mikołajewski z Wisły Kraków, który w swojej grupie nie doznał ani jednej porażki, awansując do play-offów z pierwszego miejsca.

Tuż za nim znalazł się Pontonix300, którego obecność mimo wszystko nadal wydawała się bardziej ciekawostką. Mimo to Szczepanik poradził sobie z Dominikiem ”BoGyySem” Bogusiem z Arki Gdynia i trafił do finału zmagań na PS4. Tam czekał już na niego cyanide, który miał za sobą zwycięski pojedynek z Tomaszem „Tomkiem601” Legutem. Wyglądało na to, że nic nie zatrzyma już rozpędzonego gracza Białej Gwiazdy, ale wtedy na jego drodze staną reprezentant Rakowa, który w pierwszym meczu wygrał 2:1, a potem w rewanżu przypieczętował swój zaskakujący triumf, zwyciężając spokojnym 2:0.

Końcowa klasyfikacja finałów Ekstraklasa Games na PlayStation 4 prezentuje się następująco:

1. Pontonix300 (Rakowa Częstochowa) 10 000 zł
2. cyanide (Wisła Kraków) 5 000 zł
3. Tomek601 (Piast Gliwice) 2 500 zł
4. BoGyyS (Arka Gdynia)
5-8. DawidPLx999 (Cracovia), milosz93 (Legia Warszawa), Riptorek (Jagiellonia Białystok), TheGameSimon (Korona Kielce)

To jednak jeszcze nie koniec emocji, bo dziś do gry przystąpią zawodnicy Xboxa One. Wśród nich znajdziemy m.in. mistrzów obu rozegranych dotychczas rund – Kacpra „FuRMaNa” Furmanka z Lecha Poznań oraz Patryka „koniu_94” Jakubczaka z Zagłębia Lubin. Obaj gracze będą rywalizować między sobą w grupie B, chociaż ciekawie będzie też w zbiorze A. Tam znaleźli się Bartosz „bejott” Jakubowski z Wisły Kraków i Gracjan „El Polako” Gołębiowski z Arki Gdynia, którzy również mają spore szanse na to, by powtórzyć sobotnie osiągnięcie Pontonixa300.

Podział na grupy podczas turnieju Xbox One prezentuje się następująco:

Grupa A

Grupa B

bejott El Polako FuRMaN koniu_94
GentleMike Skobi12 Osken Piterek

Niedzielne zmagania w ramach finałów Ekstraklasa Games rozpoczną się godzinie 16:00. Transmisję ze spotkań oglądać będzie można na kanale Polsat Games.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Mistrzostwo dla zespołu paTiTka? Dziś ostatni dzień Vitality European Open

Wczoraj dobiegła końca faza grupowa Vitality European Open, pora więc wyłonić mistrza. Przed nami ostatni dzień rywalizacji, podczas którego rozegrana...