fot. Riot Games/Michał Konkol

Jactroll wróci do LEC? Polski wspierający przymierzany do Origen

Minęło już trochę czasu, od kiedy mogliśmy oglądać Jakuba „Jactrolla” Skurzyńskiego w League of Legends European Championship. Polski wspierający swój ostatni mecz w LEC rozegrał jeszcze w marcu, a dokładnie w ramach ósmego tygodnia fazy zasadniczej wiosennego splitu. I choć na letnią rundę wciąż miał być częścią Teamu Vitality jako rezerwowy, to według niedawnych doniesień już wkrótce zmieni barwy i raz jeszcze będzie miał szansę zaprezentować się w najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywkach.

Jak bowiem poinformowało ESPN Esports, od piątego tygodnia zmagań Jactrolla zobaczymy na dolnej alejce Origen, gdzie zastąpi Mitchella „Destiny’ego” Shawa. Nie wiadomo, co jest powodem takiej zmiany (ani Team Vitality, ani Origen nie wystosowały oficjalnego stanowiska w tej sprawie w momencie publikacji artykułu), lecz niewykluczone, że chodzi po prostu o wyniki drużyny. W pierwszej połowie fazy zasadniczej OG wygrało tylko cztery z dziewięciu meczów i wciąż jest dalekie od zapewnienia sobie miejsca w play-offach letniego splitu. Stawka fazy pucharowej jest tym razem jeszcze większa, gdyż w tym roku na Worlds pojadą aż cztery drużyny z Europy.

Jeśli do takiego transferu dojdzie, Jactroll będzie trzecim Polakiem, który wystąpi w głównym składzie Origen. Wcześniej barwy tejże formacji reprezentowali Jakub „Cinkrof” Rokicki oraz Ireneusz „Iluzjonist” Opaliński, lecz zamiast większych sukcesów czekała ich odpowiednio degradacja z LEC (wówczas EU LCS) i tylko dwie wygrane na sześć rozegranych spotkań w Challenger Series. Pozostaje mieć nadzieję, że Skurzyński nie podzieli losu swoich rodaków (choć jemu akurat degradacja nie grozi od czasu wprowadzenia franczyzy) i zapisze się w historii organizacji złotymi zgłoskami. O ile oczywiście transfer ten zostanie potwierdzony, bo jak na razie pozostaje on w sferze plotek.

Tak potencjalnie będzie prezentował się skład Origen, o ile doniesienia ESPN znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości:

Origen Barney „Alphari” Morris
Andrei „Xerxe” Dragomir
Erlend „Nukeduck” Holm
Elias „Upset” Lipp
Jakub „Jactroll” Skurzyński

Piąty tydzień LEC 2020 Summer Split rozpocznie się już w najbliższy piątek. Rywalami Origen w nadchodzącej kolejce będą G2 Esports oraz Misfits Gaming, których podopieczni organizacji Enrique „xPeke” Cedeño Martíneza podejmą odpowiednio 17 lipca około 22:00 oraz w sobotę 18 lipca w okolicy godziny 19:00. Pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących letniego splitu LEC znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Po blisko czterech latach Astralis wypada z top 10 rankingu HLTV!

Stało się – po raz pierwszy od listopada 2016 roku Astralis znalazło się poza czołową dziesiątką rankingu HLTV. Ale nie ma się co dziwić, wszak w osta...