Rzadko piszemy o scenie Rocket League, to prawda. Jednak gdy najlepszy rodzimy skład zmienia pracodawcę, to nie można przejść obok tego faktu obojętnie. Ekipa złożona z trzech Patryków – Patryka „bruza” Bruzdy, Patryka „niserona” Gostkowskiego oraz Patryka "petricka" Krzywdy – dołączyła do K1CK eSports Club.

K1CK to pochodząca z Portugalii organizacja poruszająca się po świecie sportów elektronicznych od 1998 roku. Na przestrzeni ostatnich miesięcy klub stał się wyjątkowo bliski nadwiślańskim kibicom, a to za sprawą w pełni polskiego składu League of Legends, który od trzeciego sezonu rywalizuje w Ultralidze i był o krok od wygrania ostatniej edycji European Masters. Teraz rodzima kolonia w K1CK powiększyła się o dywizję Rocket League przejętą z rąk ESE Entertainment, czyli spółki, która współpracuje z portugalską organizacją m.in. przy wspomnianej drużynie LoL-a. Dla K1CK to powrót do tytułu od studia Psyonix po czterech latach przerwy.

bruz, niseron oraz Petrick występowali dla ESE od lipca ubiegłego roku. Dwukrotnie oglądaliśmy ich w play-inach europejskiej części Rocket League Rival Series, ale niestety żadna z prób nie zakończyła się pomyślnie. Trójka może nie odnosiła znaczących sukcesów na arenie międzynarodowej, natomiast nie miała sobie równych na krajowym podwórku. W maju wygrała Grand Yee Series Season 1: Invitational, a jeszcze wcześniej, w lutym, zajęła pierwsze miejsce w polskiej odsłonie Rocketmanii, miesiąc później dokładając do tego drugi stopień podium na międzypaństwowych finałach.

Skład K1CK eSports Club w Rocket League wygląda następująco: 

  • Patryk "bruz" Bruzda
  • Patryk "niseron" Gostkowski
  • Patryk "petrick" Krzywda