Zmagania prowadzone w ramach letniej rundy SuperLiga Orange przekroczyły już półmetek i nieubłaganie zmierzają ku końcowi. Wszystkie drużyny uczestniczące w najważniejszych hiszpańskich zawodach League of Legends mają za sobą jedenaście potyczek, więc to dobry czas, by sprawdzić, jak wygląda sytuacja w tabeli, skupiając się przede wszystkim na naszych rodakach rywalizujących na Półwyspie Iberyjskim.

Team Queso zaczął letni sezon SuperLiga Orange od pięciu porażek. Wtedy do Miłosza "Ravena" Domagalskiego i Michała "Roisona" Dubiela dołączył trzeci Polak – Mateusz "Tasz" Borkowski, który w poprzednim sezonie pełnił rolę analityka AGO ROGUE, został trenerem drużyny. Od tego momentu wyniki znacznie się poprawiły. W minionym tygodniu drużyna z serem w logo pokonała S2V Esports oraz eMonkeyz i powróciła do walki o EU Masters. Po jedenastu kolejkach Team Queso zajmuje szóste miejsce ex aequo z akademią MAD Lions i do miejsca premiowanego biletem na European Masters traci już tylko jeden punkt. W następnym tygodniu ekipę naszych rodaków czekają dwa trudne spotkania. Raven, Roison i Tasz będą musieli wygrać chociaż jedno z nich, żeby nadal myśleć o awansie na europejski turniej. W poniedziałek zmierzą się z akademią G2, a w czwartek czeka ich pojedynek z półfinalistami poprzedniej edycji EU Masters – Movistar Riders.

Nieciekawy tydzień ma natomiast za sobą Robert "Erdote" Nowak. Jeszcze kilka dni temu Vodafone Giants miało serię ośmiu zwycięstw z rzędu i przewagę dwóch punktów nad drugą drużyną w lidze. W meczu na szczycie piątego tygodnia Giganci przegrali z Movistars Riders, a trzy dni później po długiej i chaotycznej grze zostali pokonani przez najgorszą drużynę w lidze – BCN Squad.

W lidze hiszpańskiej występuje jeszcze jeden Polak, Krzysztof "Kackos" Kubziakowski, który w tym sezonie reprezentuje barwy Cream Real Betis. Najnowsza organizacja w SLO aktualnie zajmuje trzecią lokatę z bilansem 6-5. W piątym tygodniu klub sportowy z Sewilli zgarnął zwycięstwo z BCN Squad oraz przegrał z UCAM Esports Club.

Tabela LVP SLO 2020 Summer wygląda następująco:

# Drużyna M W P % wygranych
1. Movistar Riders 11 8 3 73%
2. Vodafone Giants 11 8 3 73%
3. Cream Real Betis 11 6 5 55%
4. G2 Arctic 11 6 5 55%
5. S2V Esports 11 6 5 55%
6. MAD Lions Madrid 11 5 6 45%
7. Team Queso 11 5 6 45%
8. eMonkeyz 11 4 7 36%
9. UCAM Esports Club 11 4 7 36%
10. BCN Squad 11 3 8 27%
Legenda:
Wyższe rozstawienie w play-offach
Awans do play-offów
Brak awansu do play-offów

W tabeli ligi hiszpańskiej jest bardzo ciasno. Trzecią drużynę od dziewiątej dzielą zaledwie dwa zwycięstwa, a warto dodać, że z uwagi na napięty harmonogram trzy najlepsze zespoły po fazie zasadniczej awansują od razu na EU Masters. Hiszpańską ligę League of Legends można oglądać w każdy poniedziałek i czwartek od godziny 18:00 na kanale LVP.