W tym sezonie bałkańskiej ligi League of Legends możemy oglądać dwóch graczy z Polski. Oskar "Raxxo" Bazydło dosyć późno zaczął szukać drużyny na letni sezon. Na szczęście ta edycja EBL rozpoczęła się kilka tygodni po innych ligach regionalnych i Raxxo trafił do chorwackiego CR4ZY z celem zdominowania regionu. Drugi z Polaków Karol "Konektiv" Wojciechowski po średnim sezonie w barwach piratesports związał się z Crveną zvezdą.

Po czterech z siedmiu tygodni fazy zasadniczej CR4ZY wygrało każde z ośmiu spotkań i dosyć pewnie, z przewagą trzech punktów, zasiada na fotelu lidera. W minionym tygodniu ekipie polskiego wspierającego udało się pokonać aktualnych mistrzów Bałkanów SuppUp eSports (wcześniej znani jako Energypot Wizards), którzy w okresie przedsezonowym stracili jednego ze swoich graczy. Dalej w tabeli widać lekki ścisk, bo aż trzy drużyny zajmują drugie miejsce z wynikiem 5-3. Każdy z tych zespołów będzie starał się uniknąć czwartego miejsca na koniec fazy zasadniczej i starcia z CR4ZY już w półfinale rozgrywek.

W najbliższy poniedziałek czeka nas drugi w tym sezonie bratobójczy pojedynek. O 19:00 Raxxo zmierzy się na polach sprawiedliwości z Konektivem. W pierwszej połowie sezonu zwycięsko z tego starcia wyszedł ten pierwszy, a kolejny tydzień z dwoma wygranymi może zagwarantować CR4ZY pierwszy seed w play-offach i awans na European Masters. Natomiast Konektiv będzie potrzebował tego punktu do utrzymania się na drugim miejscu i dalszej walki o jak najlepsze rozstawienie przed zbliżającymi się play-offami.

Tabela Esports Balkan League 2020 Summer wygląda następująco:

# Drużyna M W P % wygranych
1. CR4ZY 8 8 0 100%
2. Crvena zvezda Esports 8 5 3 63%
3. Split Raiders 8 5 3 63%
4. Suppup eSports 8 5 3 63%
5. Zero Tenacity 8 4 4 50%
6. ASUS ROG ELITE 8 2 6 25%
7. Nexus Gaming 8 2 6 25%
8. Howling eSports 8 1 7 13%
Legenda:
Awans do play-offów
Brak awansu do play-offów

Bałkańską ligę League of Legends można oglądać w każdy poniedziałek i czwartek od godziny 19:00 na kanale Fortuny.