Akademiccy Mistrzowie Polski League of Legends z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie w składzie: KorShack, Adolescence, Mgr, Life i TOMage wyszli z grupy podczas piątej edycji University Esports Masters. W swojej grupie rywalizowali z najlepszymi akademickimi zespołami z Niemiec, Turcji, Czech, Wielkiej Brytanii i Portugalii.

Pierwszy tydzień rozgrywek Polacy zakończyli z bilansem 3-2 przegrywając z zespołem z Uniwersytetu Technicznego w Stambule i z zawodnikami z Instytutu Technologii w Karlsruhe. Wczoraj dzień rozpoczęli od szybkiego zwycięstwa z drużyną z Czech w 25 minut. W drugim meczu pokonali Portugalczyków, którym nie udało się wygrać ani jednej gry w grupie. Po dwóch zwycięstwach przyszedł czas na decydujące spotkanie z reprezentantami Uniwersytetu Bristolskiego. Graczom z Krakowa udało się pokonać Brytyjczyków i zagwarantować awans do play-offów. W kolejnych meczach Polacy mogli powalczyć o wyższe miejsce w grupie, ale po raz kolejny nie sprostali zawodnikom z Niemiec i Turcji.

Ostatecznie zespół z AGH zakończył zmagania z bilansem 6-4 i wyszedł z grupy A z trzeciego miejsca. Następny mecz zagra 26 lipca w ćwierćfinale rozgrywek z drugą drużyną z grupy B. Nasi rodacy swojego przeciwnika jeszcze nie znają, ale w razie zwycięstwa zmierzą się ponownie z niemieckim zespołem w półfinale. Transmisje z rozgrywek będzie można oglądać po polsku na kanale Esports Association.