Drużyna Pawła "innocenta" Mocka dopisała do swojego konta kolejne zwycięstwo w ramach trzeciego tygodnia Eden Arena: Malta Vibes. W półfinale Illuminar Gaming pokonało Hard Legion Esports i w wieczornym finale zmierzy się ze zwycięzcą meczu FATE Esports kontra ALTERNATE aTTaX.

Illuminar Gaming 2:0 Hard Legion Esports
Inferno 16:9 Train 16:4  Mirage 

Spotkanie rozpoczęło się od wybranego przez Hard Legion Inferno. Wczorajsze spotkania Illuminar można było zapamiętać ze świetnej postawy po stronie atakującej i dziś drużyna podtrzymała swoją formę. Pierwsza połowa zakończyła się bowiem sporym prowadzeniem Polaków 11:4. Po zmianie stron czwórka Rosjan i Ukrainiec próbowali odrobić straty i początkowo im się to udawało, ale pełne wyposażenie w rękach iHG odmieniło losy mapy. Skuteczne strzały i solidna obrona szybko pozwoliły zgarnąć podopiecznym Adriana "imd" Piepera pierwszą potyczkę wynikiem 16:9.

Imponujący start na Trainie pozwolił Polakom dominować wschodnioeuropejskiego przeciwnika i powoli szykować myśli na wielki finał Eden Arena: Malta Vibes. Ekipa Svyatoslava "svyata" Dovbakha ponownie znalazła się w roli antyterrorystów i ponownie też nie była w stanie zatrzymać rozpędzonych ataków Illuminar. Bardzo dobry początek w zespole zanotował Karol ''rallen'' Rodowicz, który niedawno zajął miejsce Pawła "reatza" Jańczak. Podczas drugiego starcia były reprezentant m.in. Aristocracy i Team Kinguin długo znajdował się w czubie tabeli wskazującej ilość zabójstw. To właśnie Rodowicz i Mikołaj "mouz" Karolewski mieli największy udział w przekonującym zwycięstwie 16:4.


Teraz przed zawodnikami z Polski kilka godzin przerwy – już o 18:00 wrócą do gry w finale trzeciego tygodnia Eden Arena: Malta Vibes. Ich rywalem będzie zwycięzca drugiego półfinału pomiędzy FATE Esports kontra ALTERNATE aTTaX. Decydujący mecz internetowego turnieju będzie można zobaczyć wraz z polskim komentarzem pod tym adresem.