STS
fot. Meet Point/Kamil Nowakowski

Nie ma mocnych na G2. Ekipa paTiTka z kolejnym mistrzowskim tytułem

Formalności stało się zadość! G2 Esports, którego członkiem jest Patryk „paTiTek” Fabrowski, w finale WePlay! Invitational rozprawiło się z fish123, zgarniając tym samym drugi z rzędu triumf w cyklu IGNITION SERIES.

G2 Esports 2:0 fish123
Bind 13:9 Ascent 13:8

Zgodnie z oczekiwaniami G2 z wysokiego C rozpoczęło spotkanie. Międzynarodowy skład prowadził już nawet 5:0 i dopiero wtedy fish123 zdołało odpowiedzieć, była to jednak odpowiedź niemrawa i niemająca większego wpływu na obraz meczu. Tym bardziej że do przerwy brytyjsko-belgijska ekipa dołożyła do swojego dorobku jeszcze tylko dwa oczka i kończyła pierwszą połowę z mało chlubnym wynikiem 3:9. Dopiero po przejściu do obrony Adil „ScreaM” Benrlitom i jego koledzy nawiązali rywalizacji, sukcesywnie zmniejszając swoją stratę. Było nawet o krok od remisu, ale to właśnie tego roku zabrakło – przy rezultacie 10:9 G2 powróciło na zwycięską ścieżkę i doprowadziło starcie na Bind do szczęśliwego dla siebie zakończenia.

Mimo tego niepowodzenia fish123 pojawiło się na Ascent podwójnie zmotywowane i od razu wzięło się do roboty, by uniknąć sytuacji z pierwszej mapy. W efekcie oba zespoły długo szły ze sobą łeb w łeb i dopiero tuż przed zmianą stron ScreaM i spółka wypracowali sobie skromne prowadzenie w stosunku 7:5. To zwiastowało jeszcze spore emocje, ale ostatecznie żadnych emocji nie uświadczyliśmy. Wszystko dlatego, że zespól paTiTka kompletnie zdominował drugą połowę, w której trakcie oddał oponentom jeszcze tylko jeden punkt. W międzyczasie sam zgarnął ich aż osiem, dzięki czemu przypieczętował swoje mistrzostwo wygraną wynikiem 13:8.

Końcowa klasyfikacja WePlay! Invitational oraz podział puli pieniężnej prezentują się następująco:

1. G2 Esports 25 000 $
2. fish123 15 000 $
3-4. need more DM, Ninjas in Pyjamas 5 000 $
5-6. nolpenki, PartyParrots
7-8. forZe, Prodigy
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kolejne zwycięstwa DRX, DAMWON i Gen.G zakończyły piąty tydzień LCK

Już kilka kolejek temu wyłoniła się liderująca trójka letniego splitu League of Legends Champions Korea. Po piątym tygodniu status quo utrzymał się, a...