7 lipca minęło pięć lat od premiery Rocket League. Produkcja studia Psyonix cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i w marcu tego roku pobiła swój rekord liczby jednocześnie grających na Steamie. Mimo to twórcy zdecydowali się na zmianę modelu biznesowego.

Tego lata RL przejdzie bowiem na model free to play. Dokładna data tego wydarzenia nie jest jeszcze znana, ale wiadomo, że tego samego dnia gra pojawi się na Epic Games Store i jednocześnie... zniknie ze Steama. Niemniej osoby posiadające już tytuł na platformie Valve nie mają powodów do obaw, bo nadal będą mogły bawić się w wirtualną piłkę nożną – zmiana ta w największym stopniu dotknie osoby, które zaczną zabawę, bo one będą musiały skierować się od razu w stronę klienta Epic Games. Warto jednocześnie dodać, że gracze zarówno ze Steama, jak i EGS będą mieli możliwość wspólnej rywalizacji dzięki usłudze cross-play.

Jednocześnie pojawi się możliwość przenoszenia progresu oraz posiadanych już przedmiotów pomiędzy platformami. Nagrodzeni zostaną też członkowie społeczności Rocket League'a, którzy byli obecni przy grze przez ostatnie lata. Całkowicie za darmo otrzymają one bowiem dostęp do wszystkich DLC oznaczonych jako Rocket-League Branded, a do tego ponad 200 zwykłych przedmiotów podniesionych do jakości "Legacy", boost Golden Cosmos, opony Dieci-Oro oraz baner łowczyni.

Wiadomo, że im bliżej przejścia na model free to play będzie, tym więcej informacji otrzymamy na temat potencjalnych zmian. A te mają dosięgnąć m.in. systemu turniejów i wyzwań, a także układu menu głównego, które ma stać się bardziej intuicyjne. Jednakże sam rdzeń rozgrywki pozostanie taki sam, jak dotychczas.