W niedzielę o 18:00 odbędzie się finał dolnej drabinki PG Nationals. Artur "Zwyroo" Trojan i jego Mkers zmierzą się z Racoon z Bartłomiejem "Fresskowym" Przewoźnikiem w składzie. Zwycięzca dołączy do Samsung Morning Stars w wielkim finale ligi włoskiej i zakwalifikuje się na letnią edycję European Masters 2020.

Zwyroo już we wtorek mógł zapewnić sobie awans na europejski turniej, jednak uległ wtedy Samsung Morning Stars 1:3 i spadł do dolnej drabinki. Takim samym wynikiem z tym samym rywalem zakończył się pojedynek Racoon już w pierwszej rundzie play-offów. Ekipa Fresskowego podniosła się po tej porażce i w drabince przegranej zdążyła pokonać już dwa zespoły. W poniedziałek wyeliminowała Cyberground Gaming, a w środę Outplayed.

Obaj Polacy są kluczowymi zawodnikami swoich formacji, jednak tylko jeden z nich w tym sezonie będzie mógł wystąpić na EU Masters. Faworytem w tym spotkaniu jest Mkers, choć według ekspertów i komentatorów PG Nationals Racoon miało odpaść z rozgrywek już w poprzedniej rundzie. Finał ligi włoskiej odbędzie się równo za tydzień, a jego zwycięzca trafi od razu do głównej fazy EUM. Pojedynek o mistrzostwo Włoch do najłatwiejszych na pewno nie będzie należał, bo obie drużyny już musiały uznać wyższość Samsung Morning Stars.

26 lipca
18:00 Mkers vs Racoon BO5
2 sierpnia
18:00 Samsung Morning Stars vs Mkers/Racoon BO5

Wszystkie mecze włoskiej ligi League of Legends można oglądać na kanale PG Esports.