STS
fot. ESL/Adam Łakomy

„paTiTek to jeden z trzech najlepszych graczy w Europie”. Kompan z G2 komplementuje Polaka

W krótkiej przerwie od oficjalnych spotkań Ardis „ardiis” Svarenieks zdecydował się zorganizować bardzo popularną wśród profesjonalnych graczy sesję AMA (Ask Me Anything), w ramach której reprezentant G2 Esports z sekcji VALORANTA odpowiadał na pytania użytkowników Reddita. Wśród poruszonych tematów był także wątek Patryka „paTiTka” Fabrowskiego.

Zapytany o wrażenia ze współpracy z Polakiem Łotysz odniósł się do tej kwestii bardzo pozytywnie. – Patryk jest niesamowity i według mnie, obok Davida „davidap” Prinsa oraz Oscara „mixwella” Cañellasa, jest jednym z trzech najlepszych graczy VALORANTA w Europie. Oprócz niesamowitych umiejętności wnosi do drużyny bardzo pozytywną atmosferę – dodał Svarenieks. Jego drużyna od dłuższego czasu korzysta z pomocy Prinsa, który ciągle nie doczekał się podpisania umowy z organizacją Carlosa „ocelote’a” Rodrigueza. W rozmowie z fanami ardiis zasugerował, że Francuz już niedługo na stałe dołączy do zespołu, ale – jak widać – włodarze G2 z oficjalną prezentacją się nie spieszą.

Jednym z ciekawszych zagadnień był temat różnic pomiędzy VALORANTEM i Counter-Strike: Global Offensive, a także co sprawiło, że sam zawodnik ze wschodniej Europy odnosi sukcesy w produkcji studia Riot Games. Svarenieks, podobnie jak wielu przed nim, podkreślił brak kontaktu Valve z fanami, a co za tym idzie – odrzucanie ich sugestii. Zupełnie inaczej ma się sprawa z Riotem. – Riot rozmawia ze swoimi graczami i zbiera wszystkie informacje od nich. Jesteś szczęśliwcem, jeżeli prowadziłeś konwersację z pracownikiem Valve. W CS:GO nie wyszło mi z kilku powodów, ale to ja odrzucałem też wiele szans. Teraz w pełni skupiam się na grze i wierzę, że odniosę sukces. Wybór G2, które jest ogromną organizacją, tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że obrałem dobrą drogę – zakończył Łotysz.

Obecnie dywizja G2 Esports może pochwalić się dominacją na Starym Kontynencie. Ekipa paTiTka wygrała zarówno Vitality European Open, jak i WePlay! Invitational, gdzie oglądaliśmy czołowe europejskie drużyny. Kolejnym celem zespołu będzie Mandatory.gg Cup, który startuje już w piątek 31 lipca, a w puli nagród znajdzie się 15 tysięcy euro.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Illuminar wycofuje się z Eden Arena: Malta Vibes i wróci do gry dopiero w połowie sierpnia

Ostatnimi czasy Illuminar Gaming zmuszone było radzić sobie w niepełnym składzie. Wszystko przez decyzję Pawła "reatza" Jańczaka, który z powodu probl...