fot. Riot Games

Schalke dalej z szansami na play-offy LEC po triumfie nad Origen

Walka FC Schalke 04 o play-offy nadal trwa. Reprezentanci niemieckiego klubu sportowego triumfowali nad Origen i zwiększyli swoje szanse na udział w fazie pucharowej z 4 na 8%. Dla ekipy Jakuba „Jactrolla” Skurzyńskiego za to jest to czwarta porażka z rzędu, co sprawia, że walka o miejsce w czołowej szóstce League of Legends European Championship 2020 Summer będzie znacznie trudniejsza.

FC Schalke 04 1:0 Origen
Odoamne
Ornn
Alphari
Aatrox
Gilius
Lee Sin
Xerxe
Sejuani
Abbedagge
Akali
Nukeduck
Lucian
Neon
Senna
Upset
Syndra
Dreams
Tahm Kench
Jactroll
Blizcrank

We wczesnej fazie gry obaj dżunglerzy próbowali szukać swoich szans na środkowej oraz dolnej alejce, co poskutkowało spaleniem wielu błysków. Po kilku gankach mapę kontrolowało FC Schalke 04, co pozwoliło Erberkowi „Giliusowi” Demirowi na pokonanie pierwszego smoka, a także Heralda, z którym jego ekipa zgarnęła cztery opancerzenia na topie. Dodatkowo, w walce która odbyła się w górnej części mapy Schalke wyeliminowało trzech rywali kosztem tylko jednej śmierci, co zagwarantowało tej formacji przewagę w wysokości ponad tysiąca sztuk złota.

Kolejne dwa zabójstwa na topie pozwoliły Giliusowi i spółce na zniszczenie pierwszej wieży. Drugi Herald zagwarantował również ostatniej formacji w tabeli zrównanie z ziemią środkowej struktury. Kiedy wydawało się, że Origen będzie walczyło o duszę jak równy z równym, reprezentanci niemieckiego klubu sportowego rozegrali fenomenalny teamfight i unicestwili przeciwną drużynę nie tracąc ani jednego życia. To powiększyło różnicę w finansach do siedmiu tysięcy złota w 25. minucie. Co prawda, Jactroll i spółka wyłapali dwóch rywali na topie i starali się pokonać Nashora, ale Gilius ukradł potwora, a ostateczna walka na dolnej alei zakończyła spotkanie na korzyść jego formacji.

O 19:00 Rogue zmierzy się z SK Gaming. To spotkanie będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games w telewizji oraz internecie na Twitchu i YouTube. Po więcej informacji dotyczących LEC 2020 Summer Split zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Plotki znalazły swoje potwierdzenie – fanatyk żegna się z Wisłą All in!

Zaledwie cztery miesiące trwałą przygoda Dominika "fanatyka" Barkieta z Wisłą All in! Games Kraków. 20-letni zawodnik dziś oficjalnie opuścił szeregi...