Do zakończenia fazy zasadniczej bałkańskiej ligi League of Legends pozostały jeszcze dwie kolejki, jednak już wczorajszym zwycięstwem z Nexus Gaming Oskar "Raxxo" Bazydło zagwarantował sobie pierwsze miejsce na koniec sezonu regularnego i awans na letnią edycję European Masters.

Dzisiaj rozpocznie się ostatni tydzień rozgrywek w EBL. O 19:00 CR4ZY podejmie Zero Tenacity. Mimo że dla drużyny Raxxo pozostałe mecze są już właściwie tylko o przysłowiową pietruszkę, to kolejne zwycięstwo pomoże drugiemu z Polaków występującemu w lidze bałkańskiej. Karol "Konektiv" Wojciechowski, który w tym sezonie przybrał barwy Crveny zvezdy Esports, nadal nie jest pewny występu w play-offach, a o ostatnie miejsce w dalszej fazie rywalizacji walczy właśnie z Zero Tenacity. Dzisiaj Konektiva czeka spotkanie z aktualnymi mistrzami Bałkanów – SuppUp eSports.

CR4ZY jest jedenastą drużyną pewną awansu na EU Masters. W play-offach powalczy jeszcze o możliwość występu od razu w etapie głównym europejskiego turnieju. Oprócz Raxxo na liście zakwalifikowanych drużyn możemy zobaczyć jeszcze dziewięciu Polaków: pięciu z 7more7 Pompa Team, trzech z AGO ROGUE i Bartłomieja "Fresskowego" Przewoźnika, który został wicemistrzem Włoch wraz z Racoon.

Aktualna lista uczestników European Masters 2020 prezentuje się następująco:

AGO ROGUE 7more7 Pompa Team Racoon Samsung Morning Stars
WLGaming Esports Intrepid Fox Gaming Electronik Generation SAMCLAN Esports Club
Team GamerLegion Schalke 04 Evolution CR4ZY

Bałkańską ligę League of Legends można oglądać w każdy poniedziałek i czwartek od godziny 19:00 na kanale Fortuny.