Rogue coraz dalej od pierwszego miejsca sezonu regularnego League of Legends European Championship 2020 Summer. Oskar "Vander" Bogdan i spółka przegrali drugą grę z rzędu, przez co nadal nie zapewnili sobie miejsca w czołowej dwójce fazy zasadniczej. Team Vitality za to sprawił wszystkim ogromną niespodziankę i znacząco zbliżył się do play-offów.

Team Vitality 1:0 Origen Rogue
Cabochard
Sett
Finn
Ornn
Skeanz
Trundle
Inspired
Volibear
Milica
Twisted Fate
Larssen
Corki
Comp
Caitlyn
Hans sama
Jhin
Labrov
Morgana
Vander
Yuumi

Przez pierwsze minuty gry nie byliśmy świadkami żadnych zabójstw, jednakże to Team Vitality wyszedł na tym lepiej, gdyż zniszczył dwa opancerzenia wieży na bocie, a Markos "Comp" Stamkopoulos zbudował sobie przewagę w stworach. Dodatkowo Pszczoły pokonały dwa pierwsze smoki, a niezbyt skuteczne rotacje ze strony Łotrzyków pozwoliły przeciwnikom na zniszczenie wieży na bocie. Drugi Herold w 17. minucie również powędrował na konto Vitality, które jednak chwilę później zdecydowało się wymienić i wzięło górną więżę, ale oddało trzeciego ze smoków.

Pierwsza krew została przelana przez Compa i spółkę dopiero w 19 minucie, jednakże późniejsza walka przebiegła po myśli Rogue, które zgarnęło dwie eliminacje. Kolejny ze smoków, podobnie jak trzeci, został zdobyty przez Łotrzyków, przez co obie formacje miały na koncie dwa takie potwory. Teamfight w górnej rzece również został wygrany przez ekipę Kacpra "Inspireda" Słomę, jednakże Polak chwilę później nie zdołał dobrze zesmite'ować  Nashora, który został skradziony przez rywala. Wraz z fioletowym wzmocnieniem Vitality przełamało się przez bazę przeciwnika i zniszczyło środkowy inhibitor oraz dolną wieżę trzeciego stopnia. Potyczka przy ostatnim drake'u przyniosła kolejną kluczową strukturę oraz duszę Pszczołom. Po kilku minutach Grek i koledzy zapewnili sobie drugiego Barona, wraz z którym zniszczyli przeciwny nexus.

Już za moment na plac boju wyjdzie Jakub "Jactroll" Skurzyński, którego Origen rzuci wyzwanie Excel Esports. Transmisję z polskim komentarzem znajdziecie na kanałach Polsat Games w telewizji oraz internecie na Twitchu i YouTube. Po więcej informacji dotyczących LEC 2020 Summer Split zapraszamy do naszej relacji tekstowej: