Wczoraj Damian "Wysek" Adamczyk przegrał w finale Hitpoint Masters 1:3 z eSubą. Najważniejszy pojedynek stoczył on jednak dzień wcześniej. W półfinale rozgrywek SINNERS Esports pokonało Team Sampi 3:2 i zakwalifikowało się na letnią edycję European Masters 2020.

Sobotnie starcie ekipa Wyska rozpoczęła od porażki, ale już druga potyczka zakończyła się łatwym zwycięstwem drużyny Polaka. Ostatecznie spotkanie zostało rozstrzygnięte na ostatniej z możliwych piątej mapie, na której triumfowało SINNERS Esports. Dzięki temu zwycięstwu Wysek zagwarantował sobie awans na EU Masters. Jest on siedemnastym graczem z Polski, któremu udało się tego dokonać. Oprócz zawodników z polskich formacji na europejskim turnieju będziemy mogli oglądać: Oskara "Raxxo" Bazydło (CR4ZY), Roberta "Erdote" Nowaka (Vodafone Giants) i Bartłomieja "Fresskowego" Przewoźnika (Racoon). Wciąż szansę na awans mają Tobiasz "Agresivoo" Ciba (Misfits Premier) i Damian "Lucker" Konefał (Vitality.Bee), którzy rywalizują we francuskiej lidze LFL. Faza play-in European Masters rozpocznie się już za tydzień 17 sierpnia.

W finałowym spotkaniu Wysek zmierzył się z najbardziej utytułowaną czeską organizacją w League of Legends. W tym meczu lepsza była eSuba, która zwyciężyła 3:1 i zapisała sobie dziesiąte mistrzostwo regionu czesko-słowackiego w czternastej edycji RoG/Hitpoint Masters.

Aktualna lista uczestników European Masters 2020 prezentuje się następująco:

AGO ROGUE 7more7 Pompa Team Racoon Samsung Morning Stars
WLGaming Esports Intrepid Fox Gaming Electronik Generation SAMCLAN Esports Club
Team GamerLegion Schalke 04 Evolution CR4ZY Vodafone Giants
Movistar Riders K1CK Neosurf G2 Arctic mousesports
Five Kings eSuba SINNERS Esports SuppUp eSports