Kto mógł się tego spodziewać? Damian "defles" Filipow zastąpi Roberta "Bulleta" Pruchniewskiego w składzie 7more7 Pompa Teamu na nadchodzące finały Ultraligi. Biorąc pod uwagę, że w trakcie sezonu zasadniczego główny skład radził sobie bardzo dobrze, to jest to ogromne zaskoczenie.

Przypomnijmy, że Pompa z Bulletem od początku tego splitu prezentowała się naprawdę dobrze. Skład, który raczej przed sezonem był notowany na trzecią lokatę, zaskoczył rywali i jeszcze w ostatni dzień rozgrywek walczył o pierwsze miejsce w tabeli. Ostatecznie zakończył on sezon zasadniczy Alior Bank Ultraligi Mistrzostw Polski na drugiej lokacie. Faktem jest jednak, że Pompa nie zaprezentowała się najlepiej w ostatnim starciu z AGO ROGUE. Szybkie 0:3 oznaczało, że podopieczni organizacji Sergiusza Górskiego znaleźli się w małym finale, w którym zmierzą się z K1CK Neosurf.

Najwidoczniej sztab szkoleniowy uznał, że w składzie trzeba coś zmienić i lepszym rozwiązaniem na dolną alejkę będzie defles, który występował już w Ultralidze w barwach PRIDE oraz piratesports. Ostatni split spędził on jednak w akademii Pompy, która toczyła zmagania w drugiej lidze. Wraz ze swoim składem Filipow zdobył miejsce w Turnieju Promocyjnym Ultraligi, a także wygrał drugą Ultraligę. Czy będzie w stanie powtórzyć to samo w pierwszej dywizji? Przekonamy się już jutro i pojutrze.