TheShy, Invictus Gaming, Worlds 2019
fot. Riot Games/Michał Konkol

Najlepsi zawodnicy LPL wyróżnieni. Wśród nich głównie reprezentanci JDG, TES oraz iG

Najlepsze League of Legends grane jest w Chinach. Kto powątpiewa, niech spojrzy na rezultaty Mistrzostw Świata na przestrzeni ostatnich lat, a jeżeli nadal istnieją wątpliwości, to radzę poczekać do tegorocznej edycji turnieju. Prezentowany obecnie poziom w League of Legends Pro League jest o niebo lepszy od pozostałych regionów. Jeżeli nie chcemy trzeciego z rzędu 0:3 w finale Worldsów, to musimy prędko nadrabiać zaległości. LPL od zawsze charakteryzowało się wszechobecną agresją, niespodziewanymi nurkowaniami i precyzyjnymi zagraniami. Już jutro rozpoczynają się play-offy letniej rundy ligi, a przed jej startem przyznano indywidualne i drużynowe wyróżnienia.

W fazie zasadniczej LPL 2020 Summer obyło się bez większych zaskoczeń. Najlepszymi trzema ekipami w Państwie Środka były Top Esports, JD Gaming oraz Invictus Gaming. W końcowej klasyfikacji generalnej dzieliły je dosłownie mapy, dlatego trudno jest powiedzieć, która z nich prezentuje się najlepiej. Na takie odpowiedzi musimy poczekać do fazy pucharowej, a już teraz możemy być niemal pewni, że każdą z nich zobaczymy na Worldsach.

Tak jak wspomniałem, trudno powiedzieć której drużyny obawiać się najbardziej. Wszystkie trzy All–Pro Teamy są złożone z graczy trzech najlepszych do tej pory formacji. Bezapelacyjnie najlepszym z nich okazał się jednak Zhuo „knight” Ding, w którego rękach ląduje statuetka MVP. Midlaner Top Esports jest trzecim w historii LPL graczem, który otrzymał taką nagrodę więcej niż jeden raz, gdyż udało mu się to również zeszłego lata. Wcześniej udało się to Songowi „Rookiemu” Eui-jin i Kimowi „Doinb” Tae-sang. Za to Rookie of the Split letniej części zmagań został Zhao „Jiumeng” Jia-Hao, którego World Elite zajęło siódme miejsce w fazie zasadniczej.

Tak wyglądają wszystkie trzy zespoły All-Pro Team z LPL 2020 Summer:

Pierwsza drużyna Druga drużyna Trzecia drużyna
Kang „TheShy” Seung-lok
Seo „Kanavi” Jin-hyeok
Zhuo „knight” Ding
Yu „JackeyLove” Wen-Bo
Zuo „LvMao” Ming-Hao
Zhang „Zoom” Xing-Ran
Gao „Ning” Zhen-Ning
Song „Rookie” Eui-jin
Lee „LoKeN” Dong-wook
Wang „Baolan” Liu-Yi
Bai „369” Jia-Hao
Wei „WeiWei” Bo-Han
Li „Mole” Hao-Yan
Zhao „Jiumeng” Jia-Hao
Guo „ppgod” Peng
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

KubiK wspomoże zespół NEO i TaZa podczas bootcampu

– Mamy ostatnio zajawkę na to, by zacząć całą tę trenerkę od drugiej strony. Chodzi o osobę, która będzie nam pomagać bardziej od strony analitycznej,...