Dzisiaj o 19:00 czeka nas druga runda kwalifikacyjnego gauntletu La Ligue Française. Wczoraj po szybkim i przekonującym zwycięstwie 3:0 Vitality.Bee wyeliminowało GameWard z walki o European Masters. Drugim przeciwnikiem akademii Pszczółek będzie Misfits Premier. Zwycięzca tego spotkania zagwarantuje sobie awans do play-inów EU Masters, a w kolejnej rundzie powalczy o główną fazę turnieju.

Drużyna Damiana "Luckera" Konefała rozpoczęła letni split LFL od trzech porażek w pięciu meczach. Wtedy do zespołu wrócił Duncan "Skeanz" Marquet, który z drugim składem Vitality wygrał przedsezonowy turniej Underdogs. Jego powrót nie pomógł zwyciężyć przeciwko GamersOrigin, ale już w środowym meczu VITB pokonało Team MCES, a następnie w dogrywkach jeszcze Izi Dream i GameWard. Dzień później w pierwszej rundzie gauntletu Lucker i spółka ponownie zmierzyli się z GameWard. Tym razem w formacie BO5 udało im się bez problemu wygrać 3:0.

Po drugiej stronie barykady Tobiasz "Agresivoo" Ciba i jego Misfits Premier walczyli o miejsce w najlepszej dwójce po siedmiu kolejkach i automatyczny awans na EU Masters do ostatniego dnia. Jednak w środę przegrali z Izi Dream i ich jedyną szansą kwalifikacji na europejski turniej jest pokonanie akademii Vitality już dzisiaj w BO5.

14 sierpnia
19:00 Misfits Premier vs Vitality.Bee BO5

Na letniej edycji European Masters 2020 zobaczymy tylko jedną akademię zespołu występującego w League of Legends European Championship z ligi francuskiej. Którą z nich? Tego dowiemy się, oglądając dzisiejszy mecz na kanale O'Gaming.