O ile w Europie przypływ kolejnych organizacji do VALORANTA przebiega raczej powoli, tak w Ameryce Północnej mamy prawdziwy wysyp znanych marek, które zainteresowały się nową produkcją Riot Games. Kolejną formacją, która stworzyła poświęconą grze dywizje, jest Luminosity Gaming.

Luminosity przez lata znane było głównie dzięki swojej sekcji Counter-Strike'a, która w pewnym momencie regularnie zgarniała najważniejsze trofea na scenie. Tak było jednak wiele lat temu – potem podopieczni organizacji stale obniżali loty, aż wreszcie jesienią 2019 roku podjęto decyzję o wycofaniu się ze wspierania CS:GO. Ale przyroda nie znosi próżni i niespełna rok później włodarze z USA ponownie zamierzają zaznaczyć swoją obecność na rynku pierwszoosobowych strzelanek, chociaż już w zupełnie innej grze.

W tym celu zaangażowali oni skład znany dotychczas jako MIXUP, którego podstawę stanowią zawodnicy związani w przeszłości z CS-em, tacy jak m.in. Alex "aproto" Protopapas oraz Brenden "stellar" McGrath. Ich zespół w minionych miesiącach regularnie występował na najważniejszych imprezach, w tym podczas T1 x Nerd Street Gamers Showdown oraz PAX Arena Invitational. Ponadto zobaczymy go również na ruszającym już jutro Pittsburgh Knights Invitational Gauntlet Series, gdzie będzie mierzyć się z całą północnoamerykańską czołówką.

Skład podległej Luminosity Gaming dywizji VALORANTA prezentuje się następująco:

  • Brady "thi9f" Dever
  • Charles "Hoppin" Clapper
  • Lucas "fiziq" Blow
  • Brenden "stellar" McGrath
  • Alex "aproto" Protopapas