Na początku sierpnia CR4ZY, którego barwy reprezentuje m.in. Oskar "Raxxo" Bazydło, zapewniło sobie miejsce na letniej edycji European Masters dzięki zajęciu najwyższej lokaty podczas fazy zasadniczej Esports Balkan League. Dziś natomiast polski wspierający wraz ze swoimi kolegami przystąpili do wielkiego finału bałkańskich rozgrywek, a stawką tego meczu oprócz mistrzowskiego tytułu było również miejsce w głównej fazie turnieju. Niestety, zespół naszego rodaka nie miał wiele do powiedzenia w tym meczu – SuppUp eSports pewnie wygrało 3:0, przez co Raxxo i kompani będą musieli walczyć o awans do czołowej szesnastki EU Masters poprzez play-iny.

CR4ZY 0:3 SuppUp eSports

SuppUp
1:0 CR4ZY
klowny
Volibear
Gabbo
Shen
Spooky
Lee Sin
DoubleAiM
Graves
Lukezy
LeBlanc
Meight
Ryze
Vzz
Senna
Pl0x
Ashe
TasteLess
Tahm Kench
Raxxo
Thresh

Lepszy start w serię zaliczyło SuppUp w znaczącej mierze dzięki walce o pierwszego Herolda, gdzie padło łącznie pięciu graczy, w tym aż czterech po stronie CR4Zy. Kilka minut później wygrana walka na dolnej alei wysunęła zespół Andriji "klowny'ego" Jovanovicia na jeszcze wyraźniejsze prowadzenie. W kolejnych minutach SuppUp koncentrowało się bardziej na kontroli mapy i niszczeniu wrogich wież, co przy przewadze wynoszącej ponad cztery tysiące złota oraz trzy smoki było dość łatwe. Sytuacji nie zmienił nawet zdobyty przez CR4ZY Baron, bo w sekundy po pokonaniu fioletowej bestii ekipa Raxxo została unicestwiona, a SuppUp w dalszym ciągu kontrolowało przebieg gry. Po zdobyciu Duszy Smoka formacja klowny'ego nie potrzebowała nawet Nashora – tuż po upływie pół godziny gry postawiła kropkę nad i, wykonując pierwszy krok w kierunku mistrzostwa Bałkanów.

SuppUp
1:0 CR4ZY
klowny
Volibear
Gabbo
Sion
Spooky
Elise
DoubleAiM
Lillia
Lukezy
Lucian
Meight
Ryze
Vzz
Senna
Pl0x
Ashe
TasteLess
Nautilus
Raxxo
Braum

W drugiej potyczce obraz gry nie uległ większej zmianie. CR4ZY raz jeszcze musiało gonić rywali, tym razem dzięki znacznie lepszej dyspozycji Luki "Lukezy'ego" Trumbicia na środkowej linii. Marnym pocieszeniem było zabicie pierwszego smoka w grze, kiedy jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa obie formacje dzieliło blisko pięć tysięcy złota. Z pomocą drugiego Herolda SuppUp zniszczyło wieżę wewnętrzną oraz tę przy inhibitorze na dolnej alei – i to jeszcze zanim na Summoner's Rifcie pojawił się Baron. Jednak i bez pomocy potwora rywale Polaka pozbyli się pozostałych wież wewnętrznych, a już z fioletowym buffem unicestwili oponentów w okolicach leży smoka i bez przeszkód na swojej drodze dopisali drugie zwycięstwo na swoje konto.

SuppUp
1:0 CR4ZY
klowny
Kennen
Gabbo
Renekton
Spooky
Kha'Zix
DoubleAiM
Sejuani
Lukezy
Twisted Fate
Meight
Syndra
Vzz
Senna
Pl0x
Ashe
TasteLess
Nautilus
Raxxo
Pantheon

W trzecim spotkaniu wreszcie oglądaliśmy bardziej wyrównane widowisko. Mimo że raz jeszcze to SuppUp przelało pierwszą krew, to stan złota przez długi czas był zbliżony dzięki ciągłym odpowiedziom ze strony CR4ZY. Mało tego, Raxxo i spółka zgarnęli trzy pierwsze smoki, będąc tym samym o krok od Duszy Piekielnego Smoka. Po wygranym teamfighcie w 24. minucie CR4ZY zgarnęło również Nashora i pierwsza wygrana w serii była coraz bliżej. W kolejnych walkach drużynowych lepiej radziło sobie jednak SuppUp, a po zdobyciu Barona o wygranej mogła zadecydować jedna walka. I tak też się stało – pułapka w wykonaniu SUPP zakończyła się błyskawiczną śmiercią Töröka "Meighta" Máté, a wszyscy jego kompani w przeciągu kolejnych kilkunastu sekund podzielili jego los. Już beż żadnych problemów SuppUp eSports ruszyło środkową aleją i w 35. minucie dopełniło dzieła zniszczenia, ustalając wynik finału na 3:0.

Dzięki tej wygranej SuppUp zdobyło razem z mistrzowskim tytułem oraz dziesięcioma tysiącami euro miejsce w gronie najlepszych szesnastu drużyn European Masters. CR4ZY z Raxxo na pokładzie będzie musiało natomiast walczyć w pierwszej fazie turnieju, gdzie również znajdziemy łącznie szesnaście drużyn. Tak prezentuje się aktualna lista uczestników fazy play-in z podziałem na grupy:

Grupa A

CR4ZY G2 Arctic LowLandLions trzeci zespół LFL

Grupa B

Electronik Generation eSuba Team GamerLegion drugi zespół NLC

Grupa C

Iron Wolves Racoon ⁠SAMCLAN Esports Club Sector One

Grupa D

7more7 Pompa Team Five Kings Intrepid Fox Gaming SINNERS Esports