Tylko kilka dni potrzebował Joshua „steel” Nissan, by z zawodnika Counter-Strike: Global Offensive stać się oficjalnie ważnym elementem układanki nowego składu VALORANTA w 100 Thieves.

O zamiarze zmiany profesji Kanadyjczyka pisaliśmy parę dni temu, chociaż tak naprawdę od dawna zawodnik nie miał na co liczyć, jeżeli chodzi o profesjonalną rywalizację w zawodach od Valve. Ciągnąca się za nim blokada, uniemożliwiała mu udział w najważniejszych turniejach CS:GO. Pojawienie się produkcji Riot Games sprawiło, że wielu zawodników z szemraną przeszłością otrzymało drugą szansę na zdobycie tytułów.

W piątek były zawodnik m.in. Teamu Dignitas czy iBUYPOWER został oficjalnie przedstawiony jako zawodnik 100 Thieves, które drugi raz próbuje stworzyć skład na miarę swoich oczekiwań. Poprzednie zestawienie Spencera "Hiko" Martina nie poradziło sobie na lokalnym podwórku, ale doświadczony kapitan otrzymał szansę poprawy sytuacji i odbudowy drużyny 100 Thieves.

Hiko szybko zmienił taktykę i tym razem postawił na znane w esportowym środowisku nazwiska. Najpierw formacja pożegnała wszystkich aktualnych graczy, a następnie ogłosiła głośny transfer znanego z Teamu Liquid Nicholasa "nitr0" Cannella. Teraz włodarze kontynuują kompletowanie ekipy i ich wybór padł na kolejnego zawodnika, który wielokrotnie błyszczał niesamowitymi zagraniami.

Aktualny skład 100 Thieves w VALORANCIE prezentuje się następująco:

  • Spencer "Hiko" Martin
  • Nicholas "nitr0" Cannella
  • Joshua „steel” Nissan