Trójka Biało-Czerwonych przedostała się do fazy pucharowej europejskiej edycji DreamHack SC2 Masters 2020 Fall. Dzisiejszego wieczoru dwóch z nich rozpocznie zmagania w decydującej części rozgrywanego rzecz jasna w internecie turnieju. Naszych rodaków czekają jednak niełatwe zadania.

Szczęścia w losowaniu par górnej drabinki nie miał zdecydowanie Mikołaj "Elazer" Ogonowski. Reprezentant x-kom AGO będzie musiał wszakże stawić czoło jednemu z najbardziej utytułowanych europejskich graczy w historii tej dyscypliny. Przeciwnikiem Polaka będzie Joona "Serral" Sotala, a więc najwyżej sklasyfikowany zawodnik w ESL Pro Tour 2020/21 na Starym Kontynencie. Fin w trakcie zawodów organizowanych przez DreamHacka nie znalazł zresztą jeszcze pogromcy, kończąc zmagania w grupie z bilansem 7-0 i bez choćby jednej przegranej mapy.

Na taryfę ulgową nie ma też co liczyć Grzegorz "MaNa" Komincz, który tego wieczoru stanie w szranki z Włochem, Riccardo "Reynordem" Romitim, który podobnie jak wspomniany już Serral przez zasadniczą część rywalizacji również przeszedł bez żadnego potknięcia. Co więcej – zawodnik z Italii w europejskim rankingu plasuje się na drugiej lokacie, ustępując tylko Zergowi z Finlandii. Nie trudno zatem dojść do wniosku, że gracz znad Wisły będzie występował w tej konfrontacji w roli underdoga. Zakładając jednak optymistyczny scenariusz dla reprezentantów Polski, ci znajdują się na kursie kolizyjnym w kolejnej rundzie zmagań.

Choć Elazer i MaNa łatwo mieć nie będą, to na pewno mogą cieszyć się, że w przeciwieństwie do trzeciego z naszych reprezentantów, Mateusza "Geralda" Budziaka, mają jakikolwiek margines błędu. 21-letni Protoss takowego nie ma, bo play-offy imprezy otworzy pojedynkiem w dolnej części drabinki. Niemniej zawodnik związany z Teamem eXon dysponuje przynajmniej jedną dobą więcej na przygotowanie się do batalii z Julianem "Lambo" Brosigem, gdyż mecz ten wystartuje dopiero w środowy wieczór.

8 września – drabinka wygranych
18:00 Serral vs Elazer BO5
19:15 MaNa vs Reynor BO5
20:30 Clem vs ShoWTimE BO5
21:45 PtitDrogo vs HeRoMaRinE BO5
9 września – drabinka przegranych
18:00 MarineLorD vs Vanya BO5
19:15 Lambo vs Gerald BO5
20:30 Hellraiser vs SKillous BO5
21:45 uThermal vs Stephano BO5

Faza pucharowa DH SC2 Masters 2020 Fall: Europe potrwa do 13 września. Wtedy w finale prowadzonym do czterech zwycięstw wyłoniony zostanie triumfator, na którego konto trafi 12,5 tysiąca dolarów oraz 600 punktów do rankingu ESL Pro Tour. Polską transmisję z wydarzenia prowadzi Igor "Indy" Kaczmarek na swoim kanale na platformie Twitch.