Nie samym Worlds człowiek żyje. Dziś startuje ESL One Germany 2020, czyli kolejne już zawody Doty 2 dla drużyn z Europy i Wspólnoty Niepodległych Państw. I to ścisłej czołówki tych regionów, bo do walki staną między innymi Team Nigma, OG, FlyToMoon (występujące na tym turnieju pod banderą Natus Vincere) no i oczywiście Team Secret.

Dla zespołu Michała "Nishy" Jankowskiego będzie to szansa na dziewiąty triumf z rzędu. Od maja w każdym turnieju, w którym Secret wzięło udział, nie tylko wygrywało, ale do tego pokonywało swojego rywala 3:0 w wielkim finale. Ekipa Polaka jest więc po raz kolejny faworytem do zwycięstwa i tego nie zmieni nawet nieco inny format niż w dotychczasowych turniejach.

ESL One Germany nie rozpocznie się bowiem standardową fazą grupową, jak większość innych zawodów, ani też wrzuceniem drużyn od razu do drabinki podwójnej eliminacji. W pierwszym etapie czekają nas pojedynki w systemie szwajcarskim, spotykanym raz po raz od jakiegoś czasu w Counter-Strike'u: Global Offensive. Z szesnastu drużyn do kolejnego etapu awansuje najlepszych osiem, a pozostałe pożegnają się z szansą na zdobycie głównej nagrody w wysokości 150 tysięcy dolarów.

Na pierwsze mecze z udziałem Nishy nie będziemy musieli długo czekać. Dziś czekają nas dwa starcia w ramach ESL One Germany – najpierw duńsko-szwedzkie 5men podejmie Ninjas in Pyjamas, a następnie Secret stanie do walki z Tempo Esports. Jutro oraz pojutrze czeka nas łącznie kolejnych sześć potyczek, które rozstrzygną pierwszą rundę zmagań. Ostatnich uczestników play-offów poznamy 20 października.

Tak prezentują się pary pierwszej rundy ESL One Germany 2020:

Poniedziałek, 5 października
17:00 5men vs Ninjas in Pyjamas BO3
20:00 Team Secret vs Tempo Esports BO3
Wtorek, 6 października
14:00 Vikin.gg vs HellRaisers BO3
17:00 Team Liquid vs mudgolems BO3
20:00 Winstrike vs OG BO3
Środa, 7 października
14:00 EXTREMUM vs Alliance BO3
17:00 Nigma vs Yellow Submarine BO3
20:00 Cyber Legacy vs Natus Vincere BO3

Wszystkie mecze ESL One Germany 2020 będziecie mogli obejrzeć na kanałach ESL Dota 2 na Twitchu oraz YouTube.