Myśleliście może, że na kolejną dawkę emocji na rodzimej scenie League of Legends będziecie musieli poczekać do przyszłego roku? Ha, i tu was mamy. A w zasadzie nie my, tylko Polsat Games, bo to właśnie organizator Alior Bank Ultraligi postanowił zakończyć LoL-ową stagnację w okresie jesienno-zimowym. I tak oto powstał Trinity Force Puchar Polski – turniej przeznaczony dla najlepszych drużyn League of Legends nad Wisłą.

W turnieju tym nie zobaczymy drużyn wcześniej zaproszonych albo wynagrodzonych wyłącznie dobrymi występami w Ultralidze czy innych rozgrywkach. Wszyscy uczestnicy Trinity Force Pucharu Polski będą musieli przebrnąć przez jedną z czterech rund eliminacyjnych, które wyłonią łącznie osiem najlepszych formacji. Ta czołowa ósemka stanie do ostatecznej walki w drabince podwójnej eliminacji o nie byle jakie nagrody, bo łączna ich pula wyniesie 50 tysięcy złotych, z czego do triumfatora powędruje ponad połowa. Większość meczów odbędzie się w formacie BO3, za wyjątkiem finału drabinki wygranych, finału drabinki przegranych oraz wielkiego finału, bo do ich rozstrzygnięcia potrzeba będzie trzech wygranych jednej z drużyn.

Pierwsze kwalifikacje do Trinity Force Pucharu Polski już za tydzień w poniedziałek, natomiast ostatnie, czwarte – za dwa tygodnie. Do tego czasu możecie przygotować swoje drużyny, aby mieć jeszcze szansę na udział w zawodach. Tak prezentuje się harmonogram kolejnych rund eliminacyjnych:

  • 1. runda – poniedziałek, 19 października
  • 2. runda – środa, 21 października
  • 3. runda – piątek, 23 października
  • 4. runda – poniedziałek, 26 października

Główny turniej wystartuje 1 listopada i już teraz zapowiada się ekscytująco – zarówno dla fanów, którzy wreszcie będą mieli na czym zawiesić oko w tym okresie przedsezonowej posuchy, jak i dla samych drużyn, które powalczą o całkiem przyzwoite pieniądze. Wszystkie mecze głównego etapu będzie można obejrzeć na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz na YouTube, natomiast prawa do transmisji z kwalifikacji są otwarte, więc spotkania w ramach eliminacji będzie mógł komentować każdy.