fot. twitter.com/TwitchLatam

Sergio Agüero zakłada organizację esportową

Gareth Bale, César Azpilicueta czy David Beckham – to tylko kilka osób związanych z piłką nożną, które w ostatnich latach postanowiły zainwestować w esport. Teraz do tego grona dołączył Sergio Agüero. Zawodnik Manchesteru City zdecydował się bowiem na założenie własnej organizacji.

Nowy projekt Argentyńczyka nosi nazwę KRÜ Esports. Debiutująca na rynku organizacja esportowa będzie szczególnie związana dwoma krajami. Oddziały firmy zarejestrowane zostały zarówno w Argentynie jak i w Hiszpanii.

Na podstawie zwiastuna, który został ujawniony na Twitterze, można wnioskować, że KRÜ Esports będzie skupiać się na takich grach jak m.in.: FIFA, Rocket League, VALORANT, Hearthstone czy League of Legends. Na więcej szczegółów musimy jednak jeszcze trochę poczekać. Te mają zostać ujawnione w ciągu kilku następnych tygodni.

Wraz z KRÜ dążymy do stworzenia zawodowej grupy zajmującej się grami wideo. Chcemy być jak rodzina i to nie tylko dla naszych graczy, ale również dla wszystkich współpracujących z nami twórców, członków naszej społeczności oraz personelu. Chcemy wzbogacić scenę esportową jednak nie tylko od strony zawodowej, sportowej i komercyjnej. Planujemy pracować także nad zmianą społeczno-kulturowej wizji dotyczącej gier wideo – napisał piłkarz pochodzący z Argentyny.

Warto dodać, że dla Sergio Agüero nie jest to pierwszy kontakt z branżą gamingową. Były zawodnik Atletico Madryt dał się już poznać jako streamer działający na platformie Twitch.  Napastnik podczas swoich transmisji, oprócz grania, dzwonił m.in. do różnych osobistości ze świata futbolu. Jednym z gości Argentyńczyka, znanego wśród graczy również jako Slakun10, był nawet sam kapitan Barcelony Lionel Messi.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Znamy wszystkich uczestników fazy finałowej pierwszej tury POLISH ESPORT CUP w CS:GO

W czwartek poznaliśmy wszystkich uczestników fazy finałowej pierwszej tury POLISH ESPORT CUP w CS:GO. Nie oznacza to jednak, że dziś nic nie będzie si...