Latem przy okazji EA Play Live 2020 oficjalnie ogłoszono, że Electronic Arts zamierza przenieść sporą liczbę swoich hitowych produkcji, które dotychczas dostępne były wyłącznie na Originie, także na Steama. Los ten miał spotkać także Apex Legends, czyli popularną grę battle royale od studia Respawn Entertainment.

A raczej spotka, bo dziś dowiedzieliśmy się, kiedy konkretnie tytuł zadebiutuje na platformie Valve. Stanie się to już za półtora tygodnia, tj. 4 listopada. Co znaczące, nasze postępy, zdobyta zawartość itp. współdzielona będzie zarówno przez Origin, jak i Steama, a to oznacza, że możliwe będzie przełączanie się pomiędzy oboma launcherami w zależności od potrzeb. Warto też wspomnieć, że w ramach uczczenia premiery Apexa użytkownicy Steama, którzy zalogują się do gry, otrzymają specjalne zawieszki do broni powiązane tematycznie z największymi hitami firmy Gabe'a Newella, czyli Half-Lifem oraz Portalem.

Co ciekawe, 4 listopada ma wystartować także siódmy sezon rywalizacji, w którego trakcie, według plotek, pojawić się ma m.in. nowa mapa. Niezależnie od tego, jakie nowości przyniesie kolejna faza rozgrywek, na razie nie będą mogli nacieszyć się nimi posiadacze Nintendo Switch, gdyż na ich platformie Apex Legends pojawi się dopiero w przyszłym roku.