Po tygodniu przerwy powracają rozgrywki Quake Pro League. Ósmy tydzień rywalizacji zainaugurują szwedzkie derby w dolnych rejonach tabeli, a potem... Nie, znowu nie zobaczymy na serwerze Macieja "Avka" Krzykowskiego, który ostatnie spotkanie rozegrał ponad miesiąc temu.
Zacznijmy więc od wspomnianego derbowego pojedynku, w którym Johan "toxjq" Quick podejmie Sebastiana "Spart1ego" Siirę. Obaj Szwedzi obecnie okupują dolne rejony tabeli, a toxjq nie zdołał wygrać nawet jednego meczu. Stawka będzie więc spora, bo wygrany może wreszcie, przynajmniej na jakiś czas, odbić się od dna. Jeżeli zaś chodzi o europejską czołówkę, to w akcji zobaczymy zarówno Marco "vengeurRa" Ragusę, jak i Adriána "RAISY'EGO" Birgány'ego. Włoch zmierzy się z zajmującym trzecią lokatę Kirillem "cnz-em" Golubjovem, podczas gdy Węgra czeka potyczka z Alexandrem "BaSem" Rybinem. Warto będzie również śledzić poczynania Antona "Coollera" Singova, który podobnie jak wspomniany Quick czeka wciąż na pierwsze zwycięstwo – trudno jednak oczekiwać, by sięgnięciu po nie pomógł mu Marcel "k1llsen" Paul.
Harmonogram ósmej kolejki prezentuje się następująco:
25 października | ||||||
16:00 | toxjq | ![]() |
vs | ![]() |
Spart1e | BO3 |
17:00 | dooi | ![]() |
vs | ![]() |
maxter | BO3 |
18:00 | dramiS | ![]() |
vs | ![]() |
psygib | BO3 |
19:00 | RAISY | ![]() |
vs | ![]() |
BaSe | BO3 |
20:00 | ZenAku | ![]() |
vs | ![]() |
rapha | BO3 |
21:00 | Cooller | ![]() |
vs | ![]() |
k1llsen | BO3 |
22:00 | vengeurR | ![]() |
vs | ![]() |
cnz | BO3 |
Wszystkie mecze Quake Pro League Season 2 wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Quake'a na Twitchu, który znajduje się pod tym adresem.